Juwenalia. Znamy kolejnych artystów

2016.03.02 07:16
Znamy już sześciu artystów, którzy pojawią się na scenie podczas Dni Kultury Studenckiej w Białymstoku.
Juwenalia. Znamy kolejnych artystów
Fot: Golec uOrkiestra
Podczas tegorocznych Juwenaliów na scenie pojawi się wielu ciekawych artystów

Organizatorzy najpierw podali do wiadomości, że w maju na kampusie Politechniki Białostockiej wystąpiąs: raper Tede i zespół Lao Che. Teraz informują o kolejnych artystach, którzy pojawią się na tegorocznych Juwenaliach (zobacz: Juwenalia 2016. Znamy pierwszych artystów).

Wiadomo też, że 7 maja można będzie bawić się razem ze słynną góralską grupą Golec uOrkiestra. Słynni bracia bliźniacy Paweł i Łukasz występują na polskiej scenie już od 1998 roku. Artyści łączą tradycyjne etniczne brzemienia muzyki łuku Karpat z innymi gatunkami muzycznymi z pogranicza jazzu, popu, muzyki alternatywnej czy rock’n’rolla. Ich znane utwory to: "Słodycze", "Ściernisco", "Crazy is my life" czy "Bo lato rozpala". Przez lata zespół zagrał ponad 1500 koncertów na całym świecie.Jednego dnia na bawiących się zawsze czeka muzyka disco polo. Na scenie nie może więc zabraknąć króla tego nurtu – Zenona Martyniuka z zespołem Akcent. Grupa istnieje już od 1989 roku. Mało kto wie, że jej nazwa wywodzi się od pierwszych liter nazw Akord i Centrum. Pierwsza kaseta zespołu ukazała się po dwóch latach, a piosenki, które się na niej znalazły, podbiły serca Polaków. Wszyscy do dziś znają takie przeboje jak "Chłopak z gitarą", "Dajcie mi gitarę" czy "Tabu tibu". Wiele hitów w wykonaniu Zenona Martyniuka zrodziło się także w ostatnim czasie, są to np. "Przez Twe oczy zielone" (zaśpiewane m.in. kilka miesięcy temu przez naszych piłkarzy po wygranym meczu z Irlandią), "Przekorny los" czy "W sercu mi graj". Zespół Akcent pojawi się na juwenaliowej scenie 6 maja.Tego samego dnia wystąpią również Bracia Figo Fagot – zespół wykonujący prześmiewczą formę disco polo – sami wykonawcy określają swój nurt jako miejską odmianę disco w rytmie polo. Charakteryzują się tym, że zawsze grają na żywo. Swoim poczuciem humoru i żartami zyskali szerokie grono fanów. Ich słynne utwory to: "Małgoś Głupia", "Bożenka" czy "Bijaj łbem do przodu".

6 maja podczas Juwenaliów zaśpiewa też zespół After Party. Grupa zasłynęła takimi utworami jak: "Nie daj w życiu się", "Nie będę pracował, będę imprezował" i "Tylko ona jedyna".

W trakcie Dni Kultury Studenckiej nie może też zabraknąć Alter Namiotu - coś dla fanów muzyki elektronicznej. Niebawem ma też zostać ogłoszony konkurs DJski "Zagraj w Alter.Namiocie".

Jak co roku oprócz koncertów organizatorzy zaplanowali z okazji juwenaliów mnóstwo wydarzeń towarzyszących. 23 kwietnia odbędzie się gra miejska. Poszukiwani są wolontariusze, którzy chcą pomóc w przygotowaniu tego i innych wydarzeń związanych z Dniami Kultury Studenckiej w Białymstoku. Chętni mogą zgłaszać się wysyłając e-mail na adres: kontakt@juwenalia.bialystok.pl.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39