Już 53 osoby są oskarżone o korupcję przy egzaminach na prawo jazdy

2016.07.08 12:37
Kolejne 12 osób usłyszało zarzuty korupcyjne w sprawie załatwiania egzaminów na prawo jazdy. Funkcjonariusze Wydziału Do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracują nad tą sprawą już od kilku miesięcy.
Już 53 osoby są oskarżone o korupcję przy egzaminach na prawo jazdy
Fot: pixabay.com

Śledztwo w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w ośrodkach ruchu drogowego na Podlasiu i Mazowszu prowadzi Wydział Do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty kolejnym 12 podejrzanym osobom. Tym razem usłyszało je 9 mężczyzn i 3 kobiety w wieku od 20 do 60 lat (mieszkańcy różnych części Polski), a dotyczyły w całości udzielania korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. Wcześniej 41 osób usłyszało łącznie kilkaset zarzutów korupcyjnych, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań związanych z tym procederem. Policja przypomina, że osoba, która wręcza "łapówkę", nie podlega karze, jeśli zgłosi przyjęcie korzyści majątkowej i ujawni wszystkie okoliczności przestępstwa, zanim dowie się o tym odpowiedni organ.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

988 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39