Już matura. Egzamin dojrzałości tradycyjnie rozpoczyna język polski

2016.05.04 07:50
Nie wszyscy odpoczywali w majówkę. Maturzyści powtarzali materiał, by na środowym (4.05) egzaminie sprawdzić swoją wiedzę. W pierwszej kolejności uczniowie zmierzą się z językiem polskim.
Już matura. Egzamin dojrzałości tradycyjnie rozpoczyna język polski
Fot: pixabay.com
Zaczynają się matury

Matury zaczną się o godz. 9.00 obowiązkowym egzaminem pisemnym z języka polskiego. O godz. 14.00 przeprowadzony zostanie egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Rozszerzony język polski w naszym regionie nie jest szczególnie popularny. Napisze go zaledwie 1,5 tys. uczniów.

Do egzaminu w nowej formule, m.in. z jednym obowiązkowym egzaminem rozszerzonym, podejdą po raz drugi absolwenci liceów (mieli już z nią do czynienia rok temu), pierwszy raz w historii zmierzą się z nim natomiast absolwenci techników. Łącznie w województwie podlaskim do egzaminu maturalnego przystąpi prawie 13 tys. uczniów.

Wszyscy ubiegający się o świadectwo dojrzałości będą musieli zdać egzamin z takich przedmiotów jak język polski, matematyka, język obcy nowożytny oraz z przedmiotu dodatkowego. By móc pochwalić się zdaną maturą, abiturienci mają za zadanie uzyskać minimum 30% punktów z egzaminów obowiązkowych.

W tym roku pisemne egzaminy maturalne będą odbywały się od 4 do 27 maja. Natomiast z egzaminami ustnymi uczniowie będą zmagali się od 9 do 27 maja. Prace podlaskich maturzystów sprawdzą egzaminatorzy z OKE w Łomży. Wyniki matur poznamy 5 lipca.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39