Już można odbierać Elektroniczne Karty Miejskie

2011.04.14 00:00
Od czwartku (14.04), wszyscy, którzy złożyli wnioski, mogą zgłaszać się po odbiór elektronicznych kart miejskich.
Już można odbierać Elektroniczne Karty Miejskie
E-karta

Białostocka Komunikacja rozpoczęła wydawanie Elektronicznych Kart. Można je odbierać w dni powszednie w godzinach 12.00 - 20.00 w lokalu BKM przy ul. Sienkiewicza 22.

Karty osób, które złożyły wnioski o ich wydanie w ostatnim czasie, mogą jeszcze nie być gotowe. Warto więc sprawdzić przez internet, czy nasz bilet elektroniczny czeka już na odbiór. Wystarczy tylko podać swój numer pesel i kliknąć "sprawdź", a system wyświetli czy karta jest gotowa. Można to zrobić tutaj.

Przy odbiorze karty należy okazać dowód tożsamości, a w przypadku biletu ulgowego dokumenty uprawniające do ulg lub zwolnień (np. zaświadczenie o niepełnosprawności). Na miejscu będzie trzeba wypełnić też potwierdzenie odbioru karty (można je wcześniej wydrukować z linku powyżej i wypełnić w domu). System elektronicznego biletu jeszcze nie został uruchomiony. Zacznie działać nie później niż w drugiej połowie maja.

Kartę z zapisanym na niej biletem okresowym będzie trzeba każdorazowo przyłożyć do czytnika elektronicznego w autobusie. Gdy wszystko jest w porządku, usłyszymy 1 sygnał dźwiękowy. Podwójny dźwięk oznacza, że są jakieś problemy i wówczas należy przyłożyć kartę raz jeszcze. Trzy krótkie sygnały z kasownika będą świadczyły, że karta nie zawiera biletu na przejazd. W każdej sytuacji pojawi się również na kasowniku odpowiedni komunikat tekstowy.

Aby zalogować kartę, nie będzie konieczne wyciąganie jej z torebki czy portfela. Wystarczy że na odległość nie większą niż 15 cm od kasownika przyłożymy całą torebkę, czy połę płaszcza, a kasownik "wychwyci" naszą kartę.

Przeczytaj więcej o e-karcie:
Będzie trzeba logować się po każdym wejściu do autobusu

E.S.

811 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39