Kabaret Ani Mru-Mru w Białymstoku. Tych skeczy nie zobaczycie w telewizji

2019.09.20 10:46
Najpopularniejszy polski kabaret ostatnich lat zawita po dłuższej przerwie ponownie do Białegostoku. Kabaret Ani Mru-Mru wystąpi w piątek (27.09).
Kabaret Ani Mru-Mru w Białymstoku. Tych skeczy nie zobaczycie w telewizji
Fot: Kabaret Ani Mru Mru

Premierowy program

Ani Mru-Mru to kabaret dla każdego widza. Nie trzeba być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, żeby móc dobrze się bawić - ten kabaret polityką się nie zajmuje. Michał, Marcin i Waldek po prostu podejmują tematy obyczajowe, z życia wzięte. Są rozchwytywani przez publiczność w każdym wieku, a każdy ich skecz bawi do łez.

Mają swój własny, niepowtarzalny styl. Przed nami najnowsza premierowa odsłona zatytułowana "Cirque de volaille", w której widzowie zobaczą nowe oblicze kabaretu i nowe niesamowite skecze, których w telewizji nie zobaczycie.

Jaka jest historia komediowej grupy?

Ani Mru-Mu to kabaret pochodzący z Lublina. Od 2001 roku tworzą go Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca), Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Michał i Marcin, mimo że noszą to samo nazwisko, nie są ze sobą spokrewnieni.

Kabaret powstał we wrześniu 1999 r. W pierwszym składzie znaleźli się: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik. Niedługo później dołączył do nich pianista Janusz Bronkiewicz. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej klubu Hades w Lublinie.

W styczniu 2000 roku kabaret opuścili Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski, a skład zespołu uzupełnił Michał Wójcik. W tym czasie członkowie kabaretu Ani Mru-Mru (z wyjątkiem pianisty Janusza Bronkiewicza) występowali również jako "Trio Dyszona". W czerwcu 2000 roku kabaret opuścił Janusz Bronkiewicz, a na jego miejsce został przyjęty dźwiękowiec Waldemar Wilkołek.

W grudniu 2000 roku kabaret Ani Mru-Mru po raz pierwszy został dostrzeżony podczas ogólnopolskiego festiwalu (był to III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich "Wyjście z cienia" w Gdańsku), co zaczęło owocować nagrodami podczas tego i następnych festiwali. W grudniu 2001 roku kabaret opuściła Joanna Kolibska i od tej chwili skład Ani Mru-Mru tworzą Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek.

Wielokrotni zwycięzcy "Paki", gospodarze wielu festiwali i programów telewizyjnych wystąpią w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Zaplanowane są dwa występy - o godz. 18.00 i 20.30.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Kabaret Ani Mru-Mru w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1484 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39