Kalejdoskop 2024 wystartował roztańczonym krokiem. I to w stylu disco [ZDJĘCIA]

2024.06.14 15:05
W czwartek (13 czerwca) wystartowała 21. edycja Festiwalu Tańca Współczesnego KALEJDOSKOP. Wydarzenia otworzyła prezentacja spektaklu "Fast Foot Fools/Szybkonodzy głupcy" na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury.
Kalejdoskop 2024 wystartował roztańczonym krokiem. I to w stylu disco [ZDJĘCIA]
Fot: Marcin Onufryjuk
Spektakl "Fast Foot Fools/Szybkonodzy głupcy"

Rozpoczął się największy festiwal tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce, czyli Kalejdoskop. Tegoroczna edycja zaprasza białostoczan na cztery dni wypełnione różnorodnymi wydarzeniami, zapraszając do poznania świata tańca z zupełnie nowej perspektywy. Wydarzenie, które sięga początków 2002 roku, odbywa się w naszym mieście już po raz 21.

Spektakl "Fast Foot Fools/Szybkonodzy głupcy" Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark, w choreografii Anny Piotrowskiej, który otworzył tegoroczny Kalejdoskop, zaprosił mieszkańców naszego miasta w podróż przez koncepcję "Disco-Body". W sztuce zostały wykorzystane elementy amerykańskiej popkultury. Po spektaklu odbyły się "Rozmowy po tańcu".

- Tak jak sam tytuł intryguje, spektakl odnosi się do takiego szybkiego życia, wręcz fastfoodowego, ale w rytmie disco i koncepcie ciała, które jest w ciągłym biegu dyskotekowym. To ciało jest głodne dawnych lat, gdzie był czas dyskotek i dobrej zabawy. Przeplatają się tutaj wątki historii, ale one nie są istotne w całości obrazu. Myślę, że atmosfera, którą tutaj tworzymy będzie zabierała widza w dobry nastrój - opowiada Anna Piotrowska.

W czwartek (13 czerwca), jak również we wszystkie dni festiwalowe odbyło się spotkanie z Dorotą Baranowską w SDK DanceOFFnii. Oprócz tego, w kawiarni teatralnej BTL Lalki odbył się wernisaż prac pleneru plastycznego Ruch.

To jeszcze nie koniec Kalejdoskopu

W piątek (14 czerwca) odbędzie się pokaz spektaklu "WoW" oraz "Rozmowy po tańcu" w festiwalowym klubie. Tego dnia organizatorzy zapraszają również na prezentację krótkich form choreograficznych, które będzie można zobaczyć na scenie Białostockiego Teatru Lalek.

W sobotę (15 czerwca) w planach jest spacer po Białymstoku z przewodniczką Anną Kraśnicką, prezentacja performansu "Skakanka" oraz pokaz dwóch spektakli - "HOTEL H.****" oraz "J E S T E M M I Ł O Ś C I Ą III". Wieczorem organizatorzy zapraszają na potańcówkę z zespołem Żemerwa. W trakcie dnia odbędą się również warsztaty taneczne.

Niedzielę (16 czerwca) otworzy taneczny lunch oraz oraz spotkanie autorskie z dr Hanną Raszewską-Kursą. W trakcie dnia zostanie zaprezentowany spektakl "Odyseja" na dworcu PKP oraz "Hair story" w Uniwersyteckim Centrum Kultury. Festiwalowe wydarzenia zamknie relaksacyjny koncert gongów, mis kryształowych i instrumentów etnicznych.

Pełny program 21. edycji Festiwalu Tańca Współczesnego KALEJDOSKOP dostępny jest TUTAJ.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

712 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39