Kalendarz kulturalny. Są w nim najważniejsze imprezy

2019.12.18 16:48
Miasto Białystok przygotowało kalendarz "Białystok Wielu Kultur" z harmonogramem przedsięwzięć kulturalnych na 2020 rok. Publikacja trafi m.in. do instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz zainteresowanych białostoczan.
Kalendarz kulturalny. Są w nim najważniejsze imprezy
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Miasto od 2004 roku wydaje Kalendarz kulturalny "Białystok Wielu Kultur". W pierwszych latach jego forma stanowiła wyłącznie zestawienie imprez kulturalnych odbywających się w mieście. Natomiast od 2014 r. jest typowym kalendarzem w formie książkowej, zawierającym oprócz harmonogramu przedsięwzięć kulturalnych - także fotografie ilustrujące realizowane wydarzenia oraz wykaz instytucji kulturalnych.

- Wydanie przygotowane na 2020 rok pokazuje, że Miastu zależy na tym, aby imprezy kulturalne budowały tożsamość białostoczan, by przypominały o przeszłości naszego miasta, jego wielokulturowości, wielowyznaniowości - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. - Dlatego też wśród najważniejszych projektów w dziedzinie kultury na 2020 rok są projekty cykliczne i te, które realizują organizacje pozarządowe przy wsparciu finansowym Miasta, między innymi wystawy, koncerty, spotkania, festiwale, prezentacje, przeglądy.

Nie zabraknie też dużych wydarzeń plenerowych organizowanych z myślą o szerokiej rzeszy białostoczan. Jednocześnie Miasto dba, by tworzyć bogatą lokalną ofertę kulturalną, podkreślić rolę edukacji kulturalnej, promować twórców i animatorów lokalnych. Stąd też ważnym elementem przy tworzeniu kalendarza kulturalnego była współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, dzięki którym przygotowana publikacja pozwoli spełnić oczekiwania każdego mieszkańca miasta i znaleźć coś dla siebie. Wydawany rokrocznie kalendarz jest swoistym wyróżnikiem w postaci "wizytówki kulturalnej" miasta i jego charakteru.

Kalendarz drukowany jest w 700 egzemplarzach i przekazywany bezpłatnie m.in. instytucjom kultury, organizacjom pozarządowym.

Natomiast aktualizowany na bieżąco kalendarz białostockich wydarzeń kulturalnych można znaleźć na stronie www.odkryj.bialystok.pl.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
GRYM Sp. z o.o.
GRYM Sp. z o.o.ul. Hurtowa 4 lok. M3
15-399 Białystok
www.grym.net

Więcej informacji
1301 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39