Kalendarz miejski 2022 już gotowy. Tym razem postawiono na murale

2021.12.30 13:25
W czwartek (30.12) zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki zaprezentował kalendarz miejski na 2022 r. Jak można go zdobyć?
Kalendarz miejski 2022 już gotowy. Tym razem postawiono na murale
Fot: Malwina Witkowska
Rafał Rudnicki na tle muralu przy al. Piłsudskiego 19

Jak co roku, miasto Białystok wydało kalendarz.

- W tym roku kalendarz dotyczy białostockich murali. Warto przypomnieć, że w 2018 r. mieliśmy także kalendarz z muralami, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i bardzo ciepłym przyjęciem ze strony nie tylko białostoczan, ale i tych wszystkich, którzy interesują się naszym miastem. Dlatego postanowiliśmy w pewien sposób ten motyw powtórzyć - mówi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Większość tych zaprezentowanych w kalendarzu to nowe murale, które w przestrzeni publicznej zaistniały w przeciągu ostatnich 3 lat.

- Wydaliśmy kalendarz planszowy i kalendarz trójdzielny. Łącznie 1100 kalendarzy planszowych i 800 kalendarzy trójdzielnych trafi do osób, które będą zainteresowane udziałem w konkursach organizowanych w mediach społecznościowych, gdzie można będzie je wygrać. Będziemy też je sukcesywnie rozdawali wszystkim chętnym także za pomocą mediów społecznościowych - dodaje Rafał Rudnicki.

Według niego, kalendarz miejski zawsze jest wyjątkowy, ponieważ jest wielokulturowy.

- Są w nim wymienione święta: katolickie, prawosławne, muzułmańskie, żydowskie oraz państwowe. To jest jego taki wyjątkowy wyróżnik podkreślający to, że jesteśmy w mieście wielu wyznań, wielu narodów i tym się wyróżniamy na tle innych miast w Polsce. Wyróżniamy się także muralami, dlatego ten motyw się tutaj pojawił - informuje zastępca prezydenta.

Autorami zdjęć do kalendarza są fotografowie z Urzędu Miejskiego w Białymstoku: Marcin Jakowiak, Adam Ludwiczak i Dawid Gromadzki. Koszt całkowity wyprodukowania kalendarzy to 16,6 tys. zł.

W kalendarzu znalazły się m.in. murale:
- "Ojcowie niepodległości" znajdujący się przy ul. Zwierzynieckiej;
- "Utkany wielokulturowością" przy al. Piłsudskiego 19;
- z Kazimierzem Górskim na Szkole Podstawowej nr 37 na Dziesięcinach;
- "Tribute to Tesla" przy ul. Towarowej 1;
- ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

Zastępca prezydenta zachęcił przy okazji do wzięcia udziału w imprezie sylwestrowej na Rynku Kościuszki: Sylwester miejski. Czy warto się wybrać?

Przypominamy, że w związku z organizacją sylwestra od godz. 18.30 w piątek (31.12) do 1 stycznia 2022 r. do godz. 2.30 będzie całkowicie zamknięta ul. Sienkiewicza, na odcinku od ul. Legionowej do ul. Białówny.

Ponadto w sylwestra w Białymstoku zostanie przywrócona nocna komunikacja miejska. Sprawdź: BKM przywraca komunikację na jedną noc.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1352 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39