Kamerun bez tajemnic. W poszukiwaniu afrykańskiej przygody

2018.01.22 08:10
Górskie wędrówki, przygoda, zaskoczenie i odpoczynek, a do tego piękne zdjęcia afrykańskiej przyrody. O Kamerunie opowie Robert Gondek. Będzie to pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu Ciekawi świata.
Kamerun bez tajemnic. W poszukiwaniu afrykańskiej przygody
Fot: Łukasz Toch
Robert Gondek

Przygoda z Kamerunem rozpocznie się od wizyty na policyjnym komisariacie. Potem można ruszyć w góry. Trekking na najwyższą górę Kamerunu zajmie sześć dni. Podczas wędrówki w lesie deszczowym można tropić leśne słonie, małpy i egzotyczne ptaki. Z wysokości ponad 4000 m warto zejść nad Ocean Atlantycki, do miasteczka Limbe, gdzie można spotkać kameruńskich rybaków. Podczas wizyty w rezerwacie Dja, warto odwiedzić jedną z wiosek zamieszkiwanych przez Pigmejów. W czasie takiej wizyty można dowiedzieć się, jak łowią ryby, jak wyglądają ich domy "od środka" i jak naprawdę żyją współcześni Pigmeje. Podczas wyprawy nie zabraknie też wizyty na kameruńskich bezdrożach, wybrzeżu i pięknych plażach.

Robert Gondek to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 18 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju, otrzymał wyróżnienie w kategorii "Wyczyn Roku 2016" podczas Kolosów w Gdyni, największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach "Podróże", "Poznaj Świat", "NPM" czy "All Inclusive". Autor książki/albumu fotograficznego "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Po spotkaniu w klubie Fama można będzie kupić książkę Roberta Gondka, jego prace fotograficzne i widokówki oraz oryginalne koszulki.

Spotkanie odbędzie się we wtorek (23.01) o godz. 18.00. Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Szczegóły: Ciekawi świata: Kamerun

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1243 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39