Kamieniami w pograniczników. Kolejne incydenty na granicy [RAPORT]

2023.10.20 12:44
W tym tygodniu na terytorium Polski nielegalnie próbowało przedostać się 275 osób. Imigranci rzucali kamieniami w polskich strażników. Za pomocnictwo zatrzymano 4 osoby.
Kamieniami w pograniczników. Kolejne incydenty na granicy [RAPORT]
Fot: Straż Graniczna

Każdego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymują na białorusko-polskiej granicy imigrantów, którzy próbują przedostać się na terytorium Polski. W tym tygodniu mundurowi mieli ręce pełne pracy.

Poniedziałek - 16 października

W pierwszym dniu tygodnia granicę próbowało przekroczyć 109 osób. Wśród nich znaleźli się między innymi obywatele Indii, Iranu oraz Pakistanu. Na widok strażników na Białoruś wycofało się 27 osób.

Na odcinkach granicy w Białowieży i Dubiczach cerkiewnych doszło do incydentów, podczas których imigranci obrzucali kamieniami i gałęziami polskie patrole.

Wtorek, 17 października

We wtorek do Polski próbowało się przedostać 41 osób. Na widok patroli wycofało się 13 osób. Zatrzymano między innymi obywateli Iranu, Syrii oraz Iraku.

W Narewce zatrzymano obywatela Ukrainy, który przyjechał po odbiór pięciu obywateli Afganistanu.

W Białowieży w ręce strażników wpadł kolejny kurier. Zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził 3. obywateli Jemenu.

Środa, 18 października

W tym dniu na próbę pokonania granicy zdecydowało się 60 osób. Byli to między innymi obywatele Syrii, Iranu i Indii.

W Michałowie za pomocnictwo zatrzymano 2 osoby. Byli to obywatele Mołdawii, którzy przyjechali po odbiór grupy migrantów.

Na odcinku granicy w Białowieży cudzoziemcy rzucali gałęziami i kamieniami w polskie patrole. Wskutek tych działań w służbowym Land Roverze Straży Granicznej zostały wybite dwie szyby.

Czwartek, 19 października

Wśród 65. osób próbujących przedostać się na terytorium Polski znaleźli się między innymi obywatele Syrii i Jemenu. Na widok patroli wycofało się 15 osób.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Białowieży poinformowali o grupie 21 cudzoziemców, którzy zdecydowali się na przeprawę przez graniczną rzekę Przewłokę.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1133 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39