Kampania informacyjna

2005.08.29 00:00
Podlaska Agencja Zarządzania Energią (PAZE) działająca w ramach Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego rozpoczyna w poniedziałek 29 sierpnia br. kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców Białegostoku i mającą na celu podniesienie świadomości o wpływie zużycia energii oraz wykorzystania dnawialnych źródeł energii na ochronę środowiska.

Kampania przeprowadzona w oparciu o popularne media - prasę oraz Internet - ma na celu stanowić pomoc dla tych osób, które chcą oszczędzać energię elektryczną i cieplną. Każdy z czytelników znajdzie informację o sposobach zmniejszenia kosztów zużycia energii, przydatnych zarówno w domu jak i miejscu pracy. Wiele z tych metod nie wymaga żadnych inwestycji ani ponoszenia dodatkowych nakładów, a mimo to pozwala zaoszczędzić przynajmniej kilkaset złotych w skali roku.

Od 29 sierpnia, od poniedziałku do czwartku prze pięć najbliższych tygodni czytelnicy będą mogli znleźć porady na stronach redakcyjnych dodatku białostockiego Gazety Wyborczej, a dodatkowo na stronie internetowej Podlaskierj Agencji Zarządzania Energią www.paze.pl.

W październiku kampania zostanie poszerzona o Internet. W Portalu Miejskim www.bialystokonline.pl zostanie zamieszczony baner reklamujący kampanię i kierujący zainteresowanych internautów na stronę PAZE zawierającą 40 porad energetycznych oraz szereg innych informacji związancyh z energetyką - zwłaszcza z odnawialnymi źródłami energii i polityką Unii Europejskiej w tym zakresie.

W celu dotarcia do najmłodszych mieszkańców Białegostoku, już od września uczniowie IV i V klas szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym dotyczącym ochrony środowiska. Korzystając z okazji pragniemy zachęcić do udziału w konkursie uczniów wszystkich szkół podstawowych z Białegostoku. Jego zasady ogłosimy już wkrótce.

Kampania informacyjna oraz konkurs skierowany do uczniów są elementem projektu pt: "Zielona energia w Białymstoku" realizowanym przez Podlaską Agencję Zarządzania Energią, współfinansowanym przez Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach "Konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji ekologicznej oraz propagowania działań proekologicznych w ramach zasady zrównoważonego Rozwoju".


1388 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39