Kandydaci do rady miasta z ramienia Konfederacji. Co o nich wiemy?

2024.04.05 12:14
Do wyborów samorządowych pozostało już niewiele czasu. Kim są i jak prezentują się wybrani kandydaci z ramienia Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców?
Kandydaci do rady miasta z ramienia Konfederacji. Co o nich wiemy?
Fot: Materiały medialne

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy zgłosili 33. kandydatów do rady miasta Białystok. Na prezydenta z ich ramienia startuje Rafał Greś.

Kim są i jakie mają postulaty?

Okręg numer 1

Osiedla należące do okręgu pierwszego to: Piaski, Przydworcowe, Bema, Kawaleryjskie oraz Nowe Miasto.

Listę Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców otwiera Marzena Kurnicka.

Marzena Kurnicka jest dyplomowaną nauczycielką języka angielskiego, a także instruktorką nauki gry w szachy. Kurnicka pełni funkcję prezeski fundacji zajmującej się rozwijaniem talentów dzieci. Na swoim koncie ma także 10-letnią aktywność społeczną i charytatywną.

Pełna lista kandydatów okręgu pierwszego:

1. Marzena Kurnicka
2. Rafał Dzikiewicz
3. Katarzyna Jabłońska
4. Jacek Timofiejuk
5. Iwona Rembowicz

Okręg numer 2

Osiedla należące do okręgu drugiego to: Centrum, Białostoczek, Sienkiewicza, Jaroszówka i Wygoda. Liderem listy jest 33-letni Zbigniew Brzeziński.

Podczas kampanii wyborczej 2024 działał aktywnie - rozmawiał z mieszkańcami, odwiedzał ich w domach oraz rozdawał ulotki wyborcze. Wykazywał również dużą aktywność podczas konferencji prasowych. Podczas przemów, wieloktornie podkreślał, że jest rodowitym białostoczaniem i to właśnie sprawy mieszkańców są dla niego priorytetem. Wśród postulatów kandydata do rady miejskiej znalazły się propozcyje takie jak: przywrócenie nocnych autobusów oraz montaż sekundników na skrzyżowaniach.

Pełna lista kandydatów okręgu drugiego:

1. Zbigniew Brzeziński
2. Anna Sławińska
3. Piotr Rembowicz
4. Paulina Trofimiuk
5. Bogdan Kozłowski
6. Martyna Wiktoria Wójcik
7. Michał Eugeniusz Wais
8. Wiesława Bożenna Płońska

Okręg numer 3

Osiedla należące do okręgu trzeciego to: Bojary, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy, Dojlidy Górne. Liderem listy jest Hubert Baranowski.

Kandydat do rady miasta pochodzi z Podlasia. Dał się poznać jako działacz społeczny, który od wielu lat pracuje na rzecz Białegostoku. Za swoje główne cechy podaje sumienność i pracowitość. Przyszłemu radnemu zależy na budowie i rozwoju Białegostoku.

Z pozycji 2 startuje Krzysztof Makar. 35 lat, lokalny przedsiębiorca, prowadzi firmę elektryczną . Urodzony i wychowany w Białymstoku, tutaj ukończył technikum elektryczne oraz zdobył tytuł mgr inż. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

"Jeżeli zaufacie mi Państwo i wybierzcie na Radnego Miasta Białystok, chciałbym działać głównie w obszarze gospodarczym. Priorytetem jest pobudzenie naszej lokalnej gospodarki, tak żeby bezrobocie spadało, młodzi ludzie nie wyjeżdżali na zachód i każdy Białostoczanin mógł znaleźć dobrze płatną pracę"

Pełna lista kandydatów okręgu trzeciego:

1. Hubert Baranowski
2. Krzysztof Makar
3. Martyna Baranowska
4. Marek Gołąbek
5. Dorota Zastocka

Okręg numer 4

Osiedla należące do okręgu czwartego to: Młodych, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok i Leśna Dolina. Liderem listy jest Łukasz Kowalczuk.

Kandydat do rady miejskiej studiował zarządzanie i marketing oraz budownictwo. Jest białostockim przedsiębiorcą. Od 8 lat prowadzi firmę która zatrudnia kilkanaście osób. Łukasz Kowalczuk jest oficjalnym sponsorem białostockiego klubu piłkarskiego Jagiellonia, wspiera także Fundację Naszpikowani.

Jest założycielem grupy, która zrzesza 180 firm z Białegostoku, a także członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej. W 2023 roku otrzymał tytuł "Osobowość Roku" w Kurierze Porannym w kategorii Biznes. Postuluje hasła takie jak: przedsiębiorczy Białystok, dostępna edukacja, przyjazny Białystok i lepsza komunikacja. Prywatnie jest tatą trójki dzieci.

Wśród kandydatów na liście okręgu znajduje się także Justyna Tymcio. Kandydatka do rady miasta dała się poznać jako zwolenniczka wszelkiej aktywności społecznej i przedsiębiorczej.

Jest założycielką stowarzyszenia "Laboratorium Sukcesu. Justyna Tymcio jest organizatorką inicjatyw takich jak: "KOBIETA NA Fali", "Odkryj co w Tobie drzemie", "Kobiety. Diamenty.Szmaragdy.Brylanty",
"Herbata Sukcesu", "Ogród zmysłów i namiętności" i "Kobieta - Finanse i Styl".

Damian Grześ również znajduje się na liście okręgu 4. Z wykształcenia jest politologiem, studia ukończył na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Od 2016 roku prowadzi własną działalność gospodarczą. Jestem zarówno przedsiębiorcą jak i mieszkańcem Białegostoku, któremu zależy na losie miasta.Prywatnie mąż, tata i wielki pasjonat klasycznych samochodów.

Jak mówi: - Białystok to miasto bliskie mojemu sercu, tu się urodziłemtu i tu wychowałem. Chcę, by mojej rodzinie, przyjaciołom, znajomym ale i każdemu mieszkańcowi żyło się tutaj jak najlepiej.
Dlatego jako radny naszego miasta chce walczyć o obniżenie podatków od nieruchomości, stanowczo sprzeciwiam się wniesieniu stref czystego transportu.Jestem za budową portu lotniczego. Chcę, by każdy mieszkaniec Białegostoku czuł, że to miasto jest przyjazne ludziom.

Pełna lista kandydatów okręgu czwartego:

1. Łukasz Kowalczuk
2. Justyna Tymcio
3. Damian Grześ
4. Anna Irena Maciorowska-Bójko
5. Damian Dunaj
6. Jan Łuczaj
7. Joanna Jadwiga Dąbrowska

Okręg numer 5

Osiedla należące do okręgu piątego to: Antoniuk, Wysoki Stoczek, Dziesięciny I, Dziesięciny II, Bacieczki, Zawady. Liderem listy i zarazem kandydatem na prezydenta miasta jest Rafał Greś.

To podlaski przedsiębiorca. Ma 41 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończył również pedagogiczne studia podyplomowe w Białymstoku. Miłośnik i sędzia szachowy z uprawnieniami Polskiego Związku Szachowego. Organizator wielu turniejów. Jest właścicielem Szkoły Szachowej. A także wydawcą „Głosu Michałowa” w latach 2014-2015. Prowadził bloga zajmującego się sprawami tej gminy. Kandydował do Sejmu w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, ale nie uzyskał mandatu poselskiego.

Założył stowarzyszenie "Niezależni Białystok". W czasie pandemii Covid-19 organizował masowe protesty przedsiębiorców przeciwko lockdownowi, zamykaniu gospodarki, przymusowi szczepień. Na manifestacjach pojawiały się osoby związane z ruchami antyszczepionkowymi z całego kraju.

Jako kandydat Konfederacji na prezydenta Białegostoku, został oficjalnie zaprezentowany w marcu przez współlidera tej formacji Krzysztofa Bosaka.

Na liście okręgu 5 znajduje się także Patrycja Bartoszko. Przyszła radna to była zawodniczka pięściarstwa. Z wykształcenia jest trenerką przygotowania motorycznego. Ma za sobą wiele szkoleń i kursów odnośnie zakresu treningu i żywienia.

Głównym celem kandydatki jest praca na rzecz rozwoju naszego miasta, z naciskiem na wsparcie sportu i sportowców, w tym inwestycje w lokalne obiekty sportowe, promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców oraz wsparcie dla młodych talentów.

Pełna lista kandydatów okręgu piątego:

1. Rafał Greś
2. Patrycja Bartoszko
3. Tomasz Kruszewski
4. Dorota Teresa Anderson
5. Rafał Radosław Brzozowski
6. Marta Warpechowska- Burak
7. Diana Kowalczuk
8. Anna Markowska

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

828 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39