Kapitalne otwarcie rundy w wykonaniu podlaskich III-ligowców

2023.03.04 20:28
W sobotę (4.03), po wielu tygodniach przerwy, na piłkarskie murawy wróciły zespoły z III ligi (gr. I). Inauguracja rundy wiosennej była dla ekip z północno-wschodniej Polski bardzo udana. Rezerwy Jagi rozbiły bowiem Wartę Sieradz, a Olimpia Zambrów pokonała wicelidera.

Podlascy III-ligowcy w drugą część sezonu 2022/2023 weszli z przytupem. Pochwały należą się przede wszystkim zambrowskiej Olimpii, która to udała się na teren wicelidera i przywiozła z niego komplet punktów. Podopieczni Bartosza Grzelaka nie dali sobie w Skierniewicach strzelić gola, a sami raz pokonali bramkarza Unii. Kwadrans przed końcem meczu trafienie dające komplet punktów zaliczył Kamil Zalewski. Dzięki triumfowi 1:0 Olimpia ma w tej chwili w swoim dorobku 23 punkty. Warto dodać, że w sobotę całe spotkanie w barwach podlaskiego zespołu zaliczył nowy nabytek zambrowian - Adam Pazio.

Kapitalnie wiosnę zaczęła też Jagiellonia II Białystok. Żółto-Czerwoni w 18. serii zmagań nie pozwolili na zbyt wiele Warcie Sieradz, która to przegrała w stolicy Podlasia 0:4. Worek z golami, strzałem z kilku metrów, w 21. minucie otworzył Radosław Zyśk, jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Szymon Pankiewicz, a po zmianie stron dwukrotnie futbolówkę w siatce umieścił Bartosz Wiktoruk.

- Bardzo cieszymy się, bo było to długo wyczekiwane spotkanie. Od grudnia do marca nie rozegrywaliśmy meczów o stawkę. Był to czas, w którym bardzo dużo można było zrobić, ale też sporo zmarnować. Mieliśmy plan na ten mecz, chcieliśmy dobrze zacząć rundę. Traktujemy to jako skutek dobrej pracy w zimie. Zawodnicy dobrze się rozwijają. Wiemy, nad jakimi elementami pracujemy. Cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu i zdobyliśmy 4 bramki. W mojej ocenie mieliśmy to spotkanie pod kontrolą. Przeciwnik nam w większym stopniu nie zagrażał. Zrewanżowaliśmy się tym samym Warcie za porażkę z rundy jesiennej - powiedział po domowym starciu Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii II Białystok.

W następnej kolejce rezerwy Jagi udadzą się na wyjazdowy pojedynek z Pilicą Białobrzegi, zaś Olimpię czeka kolejny bardzo trudny mecz, ponieważ drużyna z Zambrowa zmierzy się na swoim stadionie z Legionovią Legionowo, która to wykorzystała wpadkę Unii Skierniewice i wskoczyła po sobotnich spotkaniach na 2. miejsce.

Unia Skierniewice - Olimpia Zambrów 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Zalewski 75
Olimpia Zambrów: Jakub Kanclerz - Adam Radecki, Rafał Kiczuk, Paweł Łydkowski, Adam Pazio, Rafał Parobczyk, Bartosz Bayer, Oleksandr Piatow, Jakub Jakimiuk (74' Patryk Malinowski), Kamil Zalewski (90' Kacper Poreda), Marcel Bykowski (89' Daniel Siemieniuk)

Jagiellonia II Białystok - Warta Sieradz 4:0 (2:0)
Bramki: Radosław Zyśk 21, Szymon Pankiewicz 32, Bartosz Wiktoruk 52, 62
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Żynel - Olszewski, Ozga, Kobus, Czerech, Pankiewicz, Orpik, Wiktoruk, Wojciechowski, Samborski, Zyśk