Kapitalne widowisko w hali Mechaniaka. Padło 10 goli

2022.12.11 15:20
Drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok awansowała w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy na 10. miejsce. Stało się tak, ponieważ w 14. serii zmagań Podlasianie pokonali Dremana Opole Komprachcice.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok wychodzi na prostą, czego dowodem jest 3. ligowe zwycięstwo z rzędu. W sobotę (10.12) drużyna ze stolicy Podlasia okazała się lepsza od Dremana Opole Komprachcice.

Rozgrywana w hali Mechaniaka potyczka naprawdę mogła się podobać. Składne wymiany podań, piękne gole, ataki cios za cios, efektowne zwroty akcji - w starciu MOKS-u z Dremanem w zasadzie niczego nie brakowało. Jako pierwsi do siatki trafili goście, ale później piłkę w bramce umieścili Mateusz Lisowski (x2) i Kamil Gryko, dlatego to Słoneczni zeszli na przerwę, prowadząc 3:1.

W drugiej połowie na brak emocji nadal nie można było narzekać. W pewnym momencie gospodarze wygrywali 4:2, lecz w 33. minucie, na przestrzeni kilkudziesięciu sekund, gracze z Opola pokonali golkipera MOKS-u Jagiellonii aż dwukrotnie, w efekcie czego w samej końcówce sprawa wyniku wciąż była kwestią otwartą.

Na szczęście wojnę nerwów lepiej znieśli białostoczanie. W 38. minucie przedłużony rzut karny wykorzystał Cristan Neme, a następnie rywali z bliska dobił Adrian Citko i to Słoneczni mogli po końcowej syrenie cieszyć się ze zwycięstwa 6:4.

W 2022 r. drużyna ze stolicy Podlasia rozegra jeszcze 1 mecz o ekstraklasowe punkty. W przyszłą niedzielę (18.12) MOKS zmierzy się na wyjeździe z ostatnią w tabeli Legią Warszawa.

15. Legia Warszawa 13 8 37:57

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Dreman Opole Komprachcice 6:4 (3:1)
Bramki: Mateusz Lisowski 12, 16, Kamil Gryko 15, Oleksandr Kolesnykov 25, Cristan Vargas 38, Adrian Citko 40 - Arkadiusz Szypczyński 5, 24, 33, Vadym Ivanov 33