Kapitalny pościg białostoczan. Słoneczni zakończyli sezon zwycięstwem

2019.05.26 11:03
W ostatniej kolejce Futsal Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 MOKS Słoneczny Stok Białystok mierzył się na wyjeździe z AZS-em UG Gdańsk. W meczu tym lepsi okazali się gracze z Podlasia, którzy wygrali 5:3.

Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok futsalowe zmagania w batalii 2018/2019 zakończyli z przytupem. Podlasianie po emocjonujących zawodach wygrali bowiem na wyjeździe z AZS-em UG Gdańsk.

Trzeba jednak zaznaczyć, że triumf z ostatnim zespołem w stawce nie przyszedł podopiecznym Adriana Citki łatwo. Ba, w pierwszej połowie starcia dla ekipy z północno-wschodniej Polski boiskowe wydarzenia wyglądały wręcz tragicznie, gdyż do przerwy to żegnający się z Futsal Ekstraklasą gospodarze prowadzili aż 3:0.

Po zmianie stron wszystko wróciło jednak do normy. MOKS w ciągu zaledwie 10 minut zdobył aż 5 goli i tym samym nie pozwolił, by kibice z Gdańska mieli na zakończenie sezonu choć odrobinę powodów do radości. Hat-trickiem popisał się Michał Osypiuk, zaś kolejne trafienia dołożyli Marcin Firańczyk i Norbert Jendruczek.

Ostatecznie futsaliści z Białegostoku ukończyli rozgrywki na lokacie numer 10.

12. AZS UG Gdańsk 27 12 85:151

AZS UG Gdańsk - Słoneczny Stok Białystok 3:5 (3:0)
Bramki: Michał Horbacz 12, Dawid Kawka 18, Mateusz Wesserling 20 - Michał Osypiuk 21, 27, 31, Marcin Firańczyk 26, Norbert Jendruczek 29