Kapsuła czasu została zamknięta. Otworzą ją dopiero za 120 lat

2017.12.21 14:51
PSS Społem w związku z obchodami 120-lecia swojej działalności przygotował specjalną kapsułę czasu, która będzie otwarta dopiero za 120 lat. Co do niej włożono?
Kapsuła czasu została zamknięta. Otworzą ją dopiero za 120 lat
Fot: Justyna Fiedoruk
Kapsuła czasu została zamknięta na 120 lat

To już 120 lat działalności PSS Społem Białystok

PSS Społem Białystok hucznie świętował w tym roku 120 lat swojej działalności (więcej: Nawet amerykańscy żołnierze jedzą białostockie bułki. PSS Społem świętuje 120-lecie).

- Rok 2017 już dobiega końca. Jesteśmy w okresie przedświątecznym. Przez ostatnie miesiące podkreślaliśmy, że jest to 120. rok działalności naszej spółdzielni. Zorganizowaliśmy szereg akcji z tym związanych, były i obniżki cenowe, i konkursy, i wiele innych zdarzeń. We wrześniu zwieńczyliśmy nasze obchody galą w Operze i Filharmonii Podlaskiej - mówi Mieczysław Dąbrowski, prezes PSS Społem Białystok. - Staramy się jednak wciąż inwestować i "uciekać do przodu" - dodaje.

PSS Społem obecnie jest jedną z prężniej działających lokalnych marek. Może poszczycić się sporym dorobkiem - obecnie ma: 12 supermarketów, 2 piekarnie, ciastkarnie, zakład garmażeryjny, bary szybkiej obsługi i centrum gastronomiczno-konferencyjno-bankietowe "Astoria".

- To firma polska, nasza lokalna, która zatrudnia białostoczan. Ta marka mimo dużej konkurencji na rynku jest zauważalna i świetnie sobie radzi. Mieszkańcy miasta kupują i w przenośni, i dosłownie, markę. Ludzie są zadowoleni z jakości, jaka jest im oferowana - cieszy się prezydent Tadeusz Truskolaski.

By potomni o nas nie zapomnieli

W związku z jubileuszem firma przygotowała m.in. specjalną kapsułę czasu. Zostanie otwarta dopiero za kolejne 120 lat, a więc w 2137 r. Włożono do niej list, w którym opisana została historia PSS Społem Białystok i miasta (podpisali się na nim mieszkańcy, przedstawiciele firmy oraz lokalnych mediów i prezydent Tadeusz Truskolaski). Dołożono także obecną walutę i wiadomość od prezesa spółdzielni. Kapsuła została uroczyście zamknięta i włożona do specjalnej gabloty.

Prezes PSS Społem zapowiada, że sukcesy, które od początku działalności odnosi marka, motywują ją do dalszej intensywnej pracy.

- Będziemy rozwijać się i dodatkowe korzyści proponować naszym klientom. Nie kończy się historia PSS Społem, wręcz odwrotnie - dopiero się zaczyna. Co roku wydajemy 13-14 mln zł, albo i więcej - tłumaczy Dąbrowski. - W roku bieżącym oddaliśmy dużą inwestycję polegającą na budowie sklepu Tęcza i baru przy nim. Okazuje się, że to był trafiony pomysł, wiele osób korzysta z baru - dodaje.

Jak zapowiadają osoby zarządzające sklepem, kolejnym wyzwaniem będzie modernizacja przy ul. Wrocławskiej sklepu Zodiak. Tam także pojawi się zakład gastronomiczny. Dotychczas wszystkie bary przy sklepach PSS Społem okazały się strzałem w dziesiątkę. Można się więc spodziewać, że ich ilość będzie sukcesywnie rosła.

- Budowa Alei Niepodległości niejako przekłada tę inwestycję na pierwszy plan, chcemy zakończyć to razem z oddaniem fragmentu tego odcinka do użytku - zapowiada Dąbrowski.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

932 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39