Karate Klub Białystok na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan

2006.11.06 00:00
4 listopada 2006 r. w Poznaniu rozegrane zostały jedne z najważniejszych zawodów karate w Polsce - XXVI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan Kadetów, Juniorów i Seniorów. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z 30 najlepszych polskich klubów karate.

W rywalizacji nie zabrakło reprezentantów Podlasia. Po raz pierwszy w zawodach rozgrywanych na zasadach WSKA (World Karate Shotokan Assotiation) wzięło udział 9 podopiecznych Sensei Marka Ołowskiego z KAISHO Białystok.
"To było dla nas zupełnie nowe doświadczenie. Zawody wg przepisów WSKA różnią się od WKF, w których do tej pory startowaliśmy. Jednakże i w tym przypadku nasi zawodnicy bardzo dobrze sobie poradzili." - mówi trener Marek Ołowski.
Zawodnikom KAISHO oprócz nowych osiągnięć udało się zdobyć dwa medale w najbardziej prestiżowej konkurencji wiekowej - seniorów. Pierwszy brązowy medal wywalczyła drużyna seniorek w kata (Olszewska Agnieszka, Horosz Ewelina i Żukowska Anna). Ponadto dziewczyny w lekko zmienionym składzie (Olszewska, Horosz, Kiszło Barbara) zdobyły również brąz w konkurencji kumite (walka) ulegając jedynie w walce o wejście do finału późniejszym zdobywczyniom złotego medalu - drużynie Budokan Wrocław.
Po pierwszym udanym starcie w rywalizacji karate WSKA zawodnicy KAISHO wracają do treningów mających przygotować ich do zbliżających się strefowych kwalifikacji do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w karate WKF.