Karta Dużej Rodziny: elektroniczny dokument i zniżki na paliwo

2018.01.15 12:59
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o dwóch nowościach dotyczących Karty Dużej Rodziny. Pierwsza z nich to ułatwienie dotyczące korzystania z karty, druga natomiast ucieszy kierowców.
Karta Dużej Rodziny: elektroniczny dokument i zniżki na paliwo
Fot: pixabay.com

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Zapewnia ona zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek czy zabawek. Jej posiadacze mają także mniejsze rachunki za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Poza tym karta pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Natomiast teraz formuła ta została dodatkowo rozbudowana: pojawiła się wersja elektroniczna karty, zaś Orlen – jeden z partnerów przedsięwzięcia - zwiększył m.in. zniżki na paliwo (łącznie 8 gr rabatu przy zakupie 1 litra zwykłego paliwa).

Aplikacja pozwala na lokalizację partnerów karty, umożliwia otrzymywanie aktualizowanych informacji i wreszcie zastępuje plastikowy dokument. Z formy elektronicznej będą mogli skorzystać również dotychczasowi posiadacze Karty Dużej Rodziny. Wymaga to jednak złożenia przez nich odpowiedniego wniosku. Można to zrobić m.in. przez internet.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1742 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39