Karta Dużej Rodziny. Trzeba pamiętać o przedłużeniu uprawnień

2018.08.31 15:28
Białostocka Karta Dużej Rodziny zapewnia wiele ulg i zniżek w miejskich placówkach i u partnerów prywatnych. Rodziny, które korzystają z karty i którym kończą się uprawienia, powinny złożyć zaktualizowany wniosek o rejestrację w miejskim programie.
Karta Dużej Rodziny. Trzeba pamiętać o przedłużeniu uprawnień
Fot: pixabay.com

Obecnie ponad 20 tys. osób korzysta z uprawnień wynikających z Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Zgodnie z regulaminem programu, są one jednak przyznawane na czas określony, nie dłuższy niż 12 kolejnych miesięcy. Uzyskanie uprawień na kolejny okres wymaga złożenia zaktualizowanego wniosku. Formularz można złożyć najwcześniej 30 dni przed terminem końcowym ich obowiązywania. Zaktualizowany wniosek należy dostarczyć do jednego z punktów Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Składowej 11 lub Lipowej 16.

Miejska karta skierowana do dużych rodzin gwarantuje m.in. ulgi na zakup biletów okresowych Białostockiej Komunikacji Miejskiej. BKDR zapewnia niższe opłaty w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych oraz w żłobkach. Uczestnicy programu zyskują również ulgi przy zakupie biletów wstępu do miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych. Dzięki temu duże rodziny mogą uczestniczyć w interesujących wydarzeniach, wspólnie spędzać czas.

BKDR oferuje także zniżki u partnerów prywatnych. Wśród 111, którzy przystąpili do programu, można wymienić m.in. sklepy i firmy oferujące różnego rodzaju usługi. Branże tematyczne to np. edukacja, zajęcia artystyczne, opieka zdrowotna, wyposażenie domów, nauka jazdy, gastronomia. Do programu w dalszym ciągu mogą przyłączać się kolejni zainteresowani przedsiębiorcy.

– Cieszy mnie bardzo, że z roku na rok z uprawień programu korzysta coraz więcej białostoczan – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Białostocka Karta Dużej Rodziny to ważne narzędzie samorządowej polityki prorodzinnej. Inwestycję w rodziny traktujemy jako inwestycję w przyszłość i rozwój Białegostoku.

Przypominamy, że BKDR skierowana jest do rodzin wychowujących co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (lub 26, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje), mieszkających w Białymstoku i prowadzących wspólne gospodarstwo domowe. Nośnikiem uprawień jest Białostocka Karta Miejska. Każda osoba, która ma przystąpić do programu, powinna wcześniej wyrobić tę kartę w Punkcie Obsługi Klienta BKM przy ul. Składowej 11 lub Lipowej 16. Szczegółowe informacje o BKDR można znaleźć na stronie www.duzarodzina.bialystok.pl.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39