KAS ma nowoczesny mobilny skaner RTG

2023.01.19 16:11
Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku ma nowy nowoczesny skaner RTG. Urządzenie kosztowało prawie 11,5 mln zł.
KAS ma nowoczesny mobilny skaner RTG
Fot: Podlaska KAS

W siedzibie Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oddano do użytku nowy skaner RTG Nuctech MT1213DE . Urządzenie będzie służyło do prześwietlania samochodów oraz kontenerów. To pierwszy wielogabarytowy mobilny skaner w podlaskiej KAS. Dotychczas na wyposażeniu było 6 mobilnych skanerów, z których korzystano na działających przejściach granicznych (drogowych i kolejowych) w: Kuźnicy, Bobrownikach, Siemianówce i Połowcach. KAS posiada też 2 mobilne urządzenia do prześwietlania przesyłek oraz system skanerów, które są wykorzystywane do kontroli bagaży w ruchu turystycznym w granicznych oddziałach celnych.

Nowy skaner RTG pozwoli na dokładną kontrolę samochodów osobowych, ciężarowych, autokarów, busów oraz ładunków cargo. Sprzęt spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i jest wyposażony w wysokoenergetyczny akcelerator, który umożliwia skuteczną kontrolę pojazdów i towarów poza przejściami granicznymi.

Skaner kosztował prawie 11,5 mln zł, jego zakup został sfinansowany z budżetu państwa. Sprzęt pozwoli przyspieszyć dokładną weryfikację przewożonego towaru.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1564 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39