Katastrofalny występ Tura Basket Bielsk Podlaski

2016.10.17 08:08
W spotkaniu 4. kolejki II-ligowych rozgrywek zawodnicy Tura Basket Bielsk Podlaski mierzyli się na wyjeździe z drużyną AZS UMCS Lublin. Rywale zafundowali podlaskiej drużynie bardzo dotkliwą lekcję koszykówki.
Fot: Fanpage KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

Mimo że koszykarze z Bielska Podlaskiego nie byli faworytem niedzielnego starcia, to nikt się nie spodziewał, że przeciwnik okaże się aż tak bardzo poza ich zasięgiem. AZS UMCS Lublin od początku narzucił trudne warunki do gry i szybko uzyskał wysoką przewagę. Po pierwszej kwarcie Tur tracił do przeciwników już 22 punkty. W dalszej fazie rywalizacji przewaga tylko się powiększała. Jedyną częścią spotkania, w której goście byli w stanie nawiązać walkę z rywalami była trzecia kwarta, ale i ta padła łupem gospodarzy, którzy wygrali ją 15:13. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem 89:47.

Wśród zawodników Tura jedynym, który mógł opuszczać parkiet z podniesioną głową, był Tomasz Pisarczyk – zdobywca 14 punktów.

Inna z podlaskich drużyn – Żubry Białystok – swój mecz 4. kolejki rozegra dopiero 23 listopada.

W przyszły weekend Tur podejmie we własnej hali ostatni w tabeli TBV Start Lublin, a Żubry zmierzą się na wyjeździe z ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

AZS UMCS Lublin – Tur Basket Bielsk Podlaski 89:47 (29:7, 24:15, 15:13, 21:12)