Kawa, zabiegi kosmetyczne, wyjątkowa atmosfera. #DzieńDlaKobiet w PCK

2024.03.06 07:08
Polski Czerwony Krzyż zaprasza na #DzieńDlaKobiet. Wydarzenie odbędzie się w piątek (8.03) w siedzibie organizacji przy ul. Warszawskiej 29. Wstęp wolny.
Kawa, zabiegi kosmetyczne, wyjątkowa atmosfera. #DzieńDlaKobiet w PCK
Fot: Materiały prasowe

Masaże, zabiegi kosmetyczne, warsztaty florystyczne - takie atrakcje przygotował podlaski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. 8 marca w siedzibie przy ul. Warszawskiej 29 w Białymstoku nie zabraknie także kawy, herbaty, słodkości i przyjaznej atmosfery. Wydarzenie potrwa od godz. 10.00 do 13.00.

Współorganizatorami wydarzenia są: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku oraz Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkoła Policealna Województwa Podlaskiego.

Polski Czerwony Krzyż jest pierwszą polską organizacją, w której od początku wyjątkowo silną pozycję miały kobiety. Od chwili założenia (w 1919 r.) licznie występowały one w Komitecie Głównym organizacji oraz były jej wiceprezeskami. Dziś również większość pracowniczek i wolontariuszek organizacji to kobiety.

Organizacja wspiera panie na różnych etapach ich życia i odpowiada na ich potrzeby poprzez programy kierowane dla dziewczyn i kobiet zagrożonych ubóstwem menstruacyjnym; kobiet, które z powodu ubóstwa ekonomicznego próbują wiązać koniec z końcem i zaspokoić wszystkie potrzeby ich rodzin. Pomaga też seniorkom, które z uwagi na swój wiek są osamotnione i nie uczestniczą aktywnie w życiu społecznym. Polski Czerwony Krzyż prowadzi też kampanię, w której zwraca uwagę na potrzebę wzmocnienia głosu pań: "Bądź sojusznikiem kobiet i dziewcząt" / "Kobiety i dziewczyny potrzebują wsparcia, aby wzmocnić swój głos".

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl
842 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39