Kawałek Podlasia wzbudził zainteresowanie na Dworcu Centralnym

2016.10.13 18:03
W niedzielę (9.10) na Dworcu Centralnym zrobiło się zielono. Nietypowe wydarzenie promujące nasze województwo cieszyło się sporym zainteresowaniem.
Kawałek Podlasia wzbudził zainteresowanie na Dworcu Centralnym
Fot: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna

Za nami nietypowe wydarzenie promujące nasze województwo. W niedzielę na warszawskim Dworcu Centralnym przechodnie mogli poczuć się przez chwilę, jakby byli na Podlasiu. To w ramach akcji "Podlaskie. Zasilane naturą".

Organizatorzy chcieli promować woj. podlaskie jako miejsce niezwykłe, otoczone przez zielone tereny. Instalacja na Dworcu Centralnym, której autorką była związana z festiwalem Up To Date Karolina Maksimowicz, imitowała las. Wokół roztaczał się zapach lawendy, a tłem była muzyka ambientalna. Odpowiadał za nią Jędrzej Dondziło, znany jako DJ Dtekk, promotor i aktywista.

Na zaciekawionych przechodniów czekały ulotki i gazetki promocyjne, które pokazywały, co robić i dokąd pojechać, by jak najpełniej skorzystać z walorów województwa podczas podróży. Organizatorzy twierdzą, że sporo osób interesowało się akcją.

Zieleń do instalacji została dostarczona przez: Pole Lawendy Dworzysk, Lasy Państwowe w Białymstoku, Nadleśnictwo Suwałki, Nadleśnictwo Bielsk Podlaski, Nadleśnictwo Maskulińskie oraz Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.

Zachęcona powodzeniem akcji Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zapowiada więcej tego typu projektów.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39