Każdy mieszkaniec będzie mógł wyjść na spacer z psem ze schroniska

2016.09.10 10:08
Wolontariusze białostockiego schroniska aktywnie działają, by zwiększyć szanse swoich podopiecznych na adopcję. W niedzielę każdy mieszkaniec będzie mógł wyjść na spacer z dowolnie wybranym psem.
Każdy mieszkaniec będzie mógł wyjść na spacer z psem ze schroniska
Fot: Magdalena Właszek / Facebook

W niedzielę (11.09) schronisko dla zwierząt umożliwia każdemu spacer z dowolnie wybranym psem. Osoby zainteresowane - w towarzystwie wolontariusza - będą miały na to 3 godziny - od 11.00 do 14.00.

– Akcja ma na celu zachęcenie do adopcji naszych psów. Zamierzamy przeprowadzić ją w formie Otwartego Dnia Wolontariatu – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak. – Będzie to znakomita okazja do odwiedzenia schroniska. Można będzie zobaczyć, jak placówka funkcjonuje i na czym polega praca wolontariuszy w Schronisku dla Zwierząt.

Są także kolejne plany. Schronisko chce wziąć udział w festiwalu Up To Date i w dniach 23-24 września zabrać na teren wydarzenia (stadion miejski, godz. 20.00) album z fotografiami swoich czworonogów. To będzie szansa na trafienie do szerokiego grona ludzi, do opowiedzenia o idei wolontariatu, pracy schroniska, zasadach adopcji oraz wszelkich radościach związanych z posiadaniem psa.

To nie koniec działań. W ostatnią niedzielę września (25.09) o godz. 13.00 rozpocznie się Parada Adopcyjniaków, w której udział wezmą właściciele z psami, które zaadoptowali.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

866 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39