Kettlebells - sposób na utrzymanie dobrej formy

2013.08.12 00:00
Spacery, bieganie, rower to już dobrze znane nam formy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej alternatywnych sposobów na dbanie o kondycję i zdrowie poza siłownią czy domem.
Kettlebells - sposób na utrzymanie dobrej formy

Już przeszło druga połowa lata, a na placach i w parkach roi się jeszcze od rowerzystów, biegaczy, ludzi ćwiczących jogę czy pilates. Od niedawna można także spotkać grupę ćwiczącą mało znaną w tych okolicach dyscyplinę sportu - Kettlebells.

Są to ćwiczenia z wykorzystaniem odważników odlanych z żeliwa przypominających kulę armatnią na rączce. Tego rodzaju przyrządy wymyślone zostały przez Rosjan w XVII wieku. Później zostały zaadaptowane do treningów radzieckich żołnierzy. Dziś zdobywają coraz większą popularność w każdej dziedzinie sportów siłowych.

- Celem takich treningów jest zbudowanie ciała silnego, a przy tym smukłego i atletycznego. Trenując nawet przez 15 minut 3 razy w tygodniu można osiągnąć efekty w stosunkowo krótkim czasie – tłumaczy Mirosław Jurczak, trener Kettlebells.

Taki trening odbędzie się 18 sierpnia o godz. 12 na Plantach, przy ul. Zwierzynieckiej. Udział w nim weźmie białostocka drużyna futbolu amerykańskiego Lowlanders. Zawodnicy przygotowywani będą pod kątem utrzymania dobrej formy w okresie między sezonowym.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

996 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39