Kiermasz książek artystycznych i dla dzieci

2010.04.24 00:00
Z okazji Światowego Dnia Książki Galeria Arsenał i Stowarzyszenie "Fabryka Bestsellerów" zaprasza na Kiermasz książek artystycznych i o sztuce dla dzieci.
Kiermasz książek artystycznych i dla dzieci
Fot: materiały organizatora

Kiermasz jest niepowtarzalną okazją do nabycia po obniżonej cenie książek trudno dostępnych w księgarniach, wydanych w artystyczny sposób, z oryginalnymi ilustracjami. Wystarczy wspomnieć o wielokrotnie nagradzanej w kraju i za granicą książce "Tuwim. Wiersze dla dzieci", o "Płaszczu Józefa" który na podziurawionych w specjalny sposób kartkach opowiada o folklorze, wartościach, muzyce i klimacie żydowskiego sztetla, czy o książce Wolfa Erlbrucha "Gęś, śmierć i tulipan", która wprowadza dzieci w trudny temat śmierci.

Na kiermaszu nie zabraknie książek, które opowiadają o sprawach ważnych nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci: najnowszej historii Europy - "1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów" czy filozoficznych pojęciach - "Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości" Leszka Kołakowskiego. Pojawią się także książki o sztuce, które pomogą rodzicom dzieci wprowadzać w świat sztuki, zarówno współczesnej "Zachęta do sztuki", jak i klasycznej "Linnea w ogrodzie Moneta".

Kiermasz i wystawa wybranych książek oraz prac plastycznych powstałych podczas Warsztatów Rodzinnych "Wielkie marzenia" prowadzonych przez Martę Ignerską w niedziele, 25 kwietnia w godz. 11-16 w Galerii Arsenał.

MAG

1360 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39