Kiermasz, warsztaty i kreatywna zabawa. Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci [WIDEO]

2016.05.05 07:56
Już w ten weekend (7-8 maja) odbędzie się kolejny Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci. W programie m.in. kiermasz książek, bezpłatne warsztaty dla dzieci oraz wystawa ilustracji.
Kiermasz, warsztaty i kreatywna zabawa. Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci [WIDEO]
Fot: materiały organizatora

- Głównym założeniem Festiwalu jest skupienie się na literaturze dziecięcej wartościowej pod względem formy i treści, niejednokrotnie publikowanej przez małe i niezależne wydawnictwa. W tym roku chcemy zwrócić uwagę na kluczowy aspekt wizualnej strony każdej książki, który jednocześnie jest nośnikiem sensu - literę i typografię - wyjaśniają organizatorzy z Galerii Arsenał i Stowarzyszenia "Fabryka Bestsellerów".

Mnóstwo warsztatów i wystawa ilustracji

Na Festiwal złożą się m.in. warsztaty ilustratorsko-typograficzne inspirowane ciekawymi książkami, stary warsztat drukarski z Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu, specjalnie zaaranżowane przestrzenie do czytania i kreatywnej zabawy oraz kiermasz książek prezentujący najlepsze polskie wydawnictwa. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Jan Bajtlik. Projektuje książki dla dzieci, plakaty, ilustracje, identyfikacje wizualne wydarzeń kulturalnych, prowadzi warsztaty typograficzne dla dzieci.Podczas Festiwalu będzie można też obejrzeć wystawę złożoną z rysunków 25 ilustratorów. Wśród nich znaleźli się m.in. Katarzyna Bogucka, Ada Buchholc, Ola Niepsuj i Dawid Ryski.

Kiermasz książek: nowości i nie tylko

Częścią Festiwalu będzie także kiermasz książek wydanych przez ponad 25 małych i niezależnych wydawnictw. Nie zabraknie tych pozycji, które przy wykorzystaniu niebanalnej estetyki opowiadają o sprawach istotnych i trudnych nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci: zazdrości o młodsze rodzeństwo, śmierci bliskich, dramacie wojny, odmienności kulturowej sąsiadów, chorobie czy najnowszej historii Europy. Na stoiskach dostępne będą też książki, które w nowoczesny, a zarazem prosty sposób zachęcają do rozmowy o patriotyzmie i ekologii czy fizjologii człowieka. Pojawią się także wydawnictwa, które pomogą rodzicom nawet najmłodsze dzieci wprowadzić w bogaty świat sztuki - współczesnej i klasycznej. Nie zabraknie nowości, ale też dobrze znanych baśni i opowieści w nowych wydaniach.

Festiwal odbędzie się 7 i 8 maja w godz. 11.00-18.00 w Galerii Arsenał. Wstęp jest wolny. Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Program: Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci

O wystawie: Ilustrowany elementarz design, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 polskich ilustratorów

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

872 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39