Kierowca ciągnika wjechał do rowu i zasnął

2024.02.29 10:59
Mężczyzna w momencie zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Podczas przejażdżki ciągnikiem wpadł do rowu i usnął.
Kierowca ciągnika wjechał do rowu i zasnął
Fot: Podlaska Policja

Dyżurny siemiatyckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o znalezionym w rowie w pobliżu Olchowicz ciągniku. Świadek poinformował mundurowych, że w kabinie pojazdu rolniczego śpi mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu.

Na miejscu szybko zjawili się funkcjonariusze policji, którzy obudzili śpiącego kierowcę. Przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że 48-latek ma ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Na tym jednak nie koniec jego przewinień.

Mundurowi sprawdzili dane zatrzymanego mężczyzny w systemach policyjnych. Okazało się, że 48-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz została już wydana decyzja o cofnięciu jego uprawnień.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Ciągnik wyjęto z rowu i przetransportowano na parking strzeżony. Po wytrzeźwieniu traktorzysta usłyszał zarzuty.

Za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu. W warunkach recydywy, kara ta może zostać zwiększona nawet o połowę. Ponadto za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39