Kierowca zasłabł na trasie. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy graniczni

2020.12.15 15:59
Kierowca, który jechał krajową ósemką, zasłabł. Prawdopodobnie dostał udaru. Mężczyźnie pomogli pogranicznicy, którzy zatrzymali się, kiedy zobaczyli włączone światła awaryjne.
Kierowca zasłabł na trasie. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy graniczni
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej, w trakcie wykonywania czynności służbowych na drodze krajowej nr 8, zauważyli samochód stojący na środku drogi. Auto miało włączone światła awaryjne. Tuż obok pojazdu stała wzywająca pomocy kobieta.

Pogranicznicy zatrzymali się, żeby sprawdzić, co się stało. Okazało się, że kierowca w trakcie jazdy zasłabł, a pasażerowi w ostatniej chwili udało się zatrzymać awaryjnie auto. Funkcjonariusze powiadomili służby ratunkowe, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna był nieprzytomny. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że najprawdopodobniej dostał udaru.

Pogranicznicy czuwali nad stanem zdrowia poszkodowanego do czasu przybycia karetki. Ratownicy medyczni po udzieleniu niezbędnej pomocy zabrali mężczyznę do szpitala.

To nie jedyna pomoc, jaką w ostatnim czasie nieśli funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Na szczęście nie były to, aż tak niebezpieczne sytuacje. Funkcjonariusze z Placówki SG w Krynkach i Dubiczach Cerkiewnych udzielali pomocy osobom, które wpadły w poślizg oraz straciły panowanie nad prowadzonymi pojazdami.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1489 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39