Kierowcy mają powody do radości. Ceny paliw cały czas spadają

2016.01.20 00:00
Od pewnego czasu polscy kierowcy nie mogą narzekać. Wszystko za sprawą cen paliw, które są mocno zadowalające. Uwaga, niektórzy eksperci twierdzą, że ma być jeszcze taniej.
Kierowcy mają powody do radości. Ceny paliw cały czas spadają
Fot: pixabay.com

Wraz z początkiem roku możemy zauważyć spory spadek cen na stacjach paliw. Na większości z nich cena za olej napędowy wynosi już poniżej 3,90 zł/l. Np. we wtorek (19.01) za popularną ropę na stacji paliw Shell przy ulicy Branickiego płaciliśmy 3,79 zł/l. Na stacjach Auchan było jeszcze taniej. Cena ropy to 3,69 zł/l, a "95" - 3,88 zł/l. Jeśli chodzi autogaz, to też nie mamy powodów do zmartwień. Na niektórych stacjach zapłacimy poniżej 1,79 zł/l.

W ostatnich kilku latach ceny paliw raczej nas nie rozpieszczały. Bliżej było było do 6 zł/l niż do cen, które są obecnie.

- Ceny paliw nadal będą spadać, ponieważ takie są tendencje rynkowe na całym świecie. Nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja w dłuższym okresie mogła się zmienić. Ropy nadal wydobywa się więcej niż gospodarka tego potrzebuje - komentuje Zdzisław Pisiński z Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Z pewnością taka sytuacja na rynku może dziwić, ale raczej nikogo z kierowców nie powinna martwić. Niektórzy z ekspertów twierdzą nawet, że za benzynę "95" możemy niebawem zapłacić 3,30 zł za litr.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

870 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39