Kierownik białostockiego USC odchodzi na emeryturę. Kto go zastąpi?

2024.01.30 10:28
Mieczysław Mejsak – dotychczasowy kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Białymstoku – odchodzi na emeryturę. Wczoraj (29.1) odbyło się jego uroczyste pożegnanie z Urzędem Miejskim. Za pracę podziękował mu prezydent Tadeusz Truskolaski wraz z urzędnikami.
Kierownik białostockiego USC odchodzi na emeryturę. Kto go zastąpi?
Fot: Dawid Gromadzki (UM Białystok)
Mieczysław Mejsak

Mieczysław Mejsak pracował w Urzędzie Stanu Cywilnego od 1985 roku. Przez ostatnie piętnaście lat zajmował stanowisko kierownika, m.in. udzielając ślubów kolejnym pokoleniom białostoczan i białostoczanek. Teraz nadszedł czas na zmiany – funkcję kierownika przejmie Janusz Warelis, dotychczasowy zastępca.

– W imieniu całej społeczności Miasta Białegostoku serdecznie dziękuję Panu za długoletnią pracę na rzecz lokalnej wspólnoty i wspólnego dobra. Cieszę się, że nasze miasto mogło korzystać z Pańskich kompetencji i zawodowego doświadczenia. Jednocześnie pragnę wyrazić wdzięczność za Pańskie zaangażowanie w realizację misji administracji samorządowej. Życzę, by przyszłość przyniosła Panu wiele radości, pogody ducha, a także możliwość spełnienia wszelkich planów i zamierzeń – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Do zadań Urzędu Stanu Cywilnego należy m.in. rejestracja urodzeń, małżeństw i zgonów, aktualizowanie aktów stanu cywilnego, wydawanie wypisów i zaświadczeń związanych z tymi aktami, organizowanie uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego czy orzekanie w sprawach zmiany imion i nazwisk.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1322 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39