Kilkadziesiąt krzaków konopii w rękach policji. Łącznie byłby 1 kg marihuany

2015.07.09 00:00
Łomżyńscy kryminalni zatrzymali dwóch 22-latków podejrzanych o nielegalną uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli w sumie 43 krzaki tych roślin.
Kilkadziesiąt krzaków konopii w rękach policji. Łącznie byłby 1 kg marihuany
Fot: KWP Białystok

Łomżyńscy policjanci na zakrzewionym terenie w pobliżu jednego z pustostanów w gminie Piątnica odnaleźli plantację konopi. Były tam 24 krzaki tej rośliny. Okazało, uprawą opiekowało się dwóch 22-latków, którzy przyjechali na miejsce i starannie doglądali nielegalne poletko. Mężczyźni szybko zostali zatrzymani, a w wyniku dalszych czynności funkcjonariuszy wyszło na jaw, że to nie jedyne miejsca, w których prowadzona była uprawa.

Jeszcze tego samego wieczoru, w pobliżu kompleksu leśnego niedaleko tego miejsca, kryminalni ujawnili kolejne 15 roślin. Natomiast w trakcie przeszukania prowadzonego na posesji jednego z zatrzymanych, policjanci odnaleźli kolejne 4 krzaki konopi. Według wstępnych szacunków, z zabezpieczonych roślin konopi można było wytworzyć blisko 1 kilogram gotowego narkotyku. Teraz niezgodnym z prawem postępowaniem młodych mężczyzn zajmie się sąd. Grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

953 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39