Kilkusetosobowa grupa migrantów przy Białowieży, w Kuźnicy spokojnie

2021.11.11 08:33
W okolicach Białowieży straż graniczna, wojsko i policja zgromadziły siły w okolicach Białowieży, gdyż po białoruskiej stronie zgromadziła się kilkusetosobowa grupa migrantów.
Kilkusetosobowa grupa migrantów przy Białowieży, w Kuźnicy spokojnie
Fot: Straż Graniczna
Obozwisko w okolicach Kuźnicy

Wczoraj policjanci zatrzymali 23 osoby, które nielegalnie przebywały w Polsce.

Od początku kryzysu policjanci zatrzymali 4455 takich osób oraz 258 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. "Kurierzy" przewozili w samochodach 1068 osób.

Natomiast Straż Graniczna odnotowała wczoraj 468 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Kilkuset migrantów przy Białowieży

Noc na granicy w okolicach Kuźnicy minęła spokojnie. Do poważniejszego incydentu doszło w okolicach Białowieży.

- W okolicach Białowieży, około godz. 20.00, kilkudziesięciu policjantów współdziałało z funkcjonariuszami straży granicznej i żołnierzami, gdyż po białoruskiej stronie zgromadziła się kilkusetosobowa grupa migrantów - poinformował Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

W środę Straż Graniczna publikowała m.in. nagrania z granicy podpisując je: "Białorusini tworzą i utrzymują koczowisko na wzór Usnarza, tylko wielokrotnie większe. Wszystkie osoby tam zgromadzone mają jeden cel - dostać się do Niemiec przekraczając zewnętrzną granicę UE. Nie szukają ochrony w Polsce."

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1614 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39