Kino dla grup dzieci i młodzieży. Jak się zapisać?

2023.09.19 14:11
Rusza akcja Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2023/2024.
Kino dla grup dzieci i młodzieży. Jak się zapisać?
Fot: Pixabay.com

Do 4 października nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy na wybrany cykl odbywający się w ramach XVIII edycji Nowych Horyzontów Filmowych. W programie niezwykłe seanse i nauka. Filmy i materiały pomocnicze dobrane są zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Na czym polega akcja?

Od października do kwietnia, raz w miesiącu, zgłoszona klasa przychodzi do kina w swoim mieście na wybrany film lub ogląda w sali lekcyjnej seans online. Każdy film poprzedzony jest prelekcją multimedialną poświęconą konkretnemu zagadnieniu. Ponadto, nauczyciele dostają dostęp do interdyscyplinarnych materiałów dydaktycznych zawierających między innymi: informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów. Pedagodzy mogą wykorzystać je zarówno podczas zajęć szkolnych, jak i zlecić podopiecznym opracowanie ich w domu podczas rodzinnej, filmowej dyskusji.

W tym roku organizatorzy przygotowali trzy nowości:

"Poznajemy emocje"

Cykl przeznaczony jest dla przedszkolaków. W przypadku tej grupy wiekowej niezwykle ważny jest prawidłowy rozwój emocjonalny. Cykl wesprze najmłodszych w ich odkrywaniu samych siebie i swojej wrażliwości, nauce ekspresji własnych uczuć, radzenia sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości.

"Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty"

Cykl przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Egzamin ósmoklasisty, to niezwykle ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. To pierwszy poważny sprawdzian, od którego wyniku zależy dostanie się do szkoły średniej. Filmy zawarte w tym cyklu mają wesprzeć młodzież w ich przygotowaniach do tego ważnego wydarzenia. Uczniowie poszukają powiązań między literaturą i sztuką filmową. Odwołując się do tematyki filmów oraz przedstawianych w nich motywów dowiedzą się, w której z lektur można znaleźć dany topos.

"Maturalne motywy w filmie i literaturze"

Jest też nowa propozycja dla uczniów szkół ponadpodstawowych. O maturze słyszymy odkąd tylko zaczniemy naszą edukację. Ten cykl ma sprawić, że przyszli maturzyści na maturę z języka polskiego przyjdą z uśmiechem od ucha do ucha i spokojem o wynik egzaminu.

W programie znajduje się też blisko 20. nowych tytułów. Wśród nich znajdziemy najnowsze przygody "Kici Koci" oraz – uwielbianej przez przedszkolaki – bohaterki animacji "Basia".

Ceny biletów na seanse w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej wynoszą 18 zł (pojedynczy bilet) i 100 zł (karnet na 7 comiesięcznych spotkań). Bilety można kupić w kasie Białostockiego Kina Forum.

Więcej informacji:
Katalog Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2023/2024

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1417 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39