Kino Forum w rękach dzieci! Rusza Festiwal Kino Dzieci

2022.09.23 08:20
9. Międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci startuje w sobotę (24.09). Filmy, które będzie można zobaczyć poruszają ważne tematy i mogą stać się punktem wyjścia do rozmowy.
Kino Forum w rękach dzieci! Rusza Festiwal Kino Dzieci
Fot: Materiały prasowe
Film "Szkoła magicznych zwierząt"

Filmy prezentowane podczas Festiwalu Kino Dzieci kierowane są do młodych widzów, od 4 lat do 9+. Festiwal będzie odbywać się w dwa weekendy: 24-25 września oraz 1-2 października.

- Festiwal jest bardzo wyjątkowy. Od najbliższej soboty Kino Forum zostanie przejęte przez dzieci w różnym wieku. Festiwal rozpoczniemy filmem "Najlepsze urodziny Królika Karola" dla dzieci w wieku 4 lat. Film o problemie, z którym wiele dzieci musi się zmierzyć, czyli pojawia się młodsze rodzeństwo. Z tym związana jest zazdrość o rodziców, poczucie bycia tym drugim i mniej ważnym. Królik Karol będzie musiał zmierzyć się z tym problemem i widzowie będą mogli zaczerpnąć z tego inspirację i pogadać o tym w domu – zachęca Monika Piskurewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Podczas Festiwalu pojawią się na ekranie także filmowi ulubieńcy. Np. "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Tajemnica skorpiona". Film ten pojawia się niemal co roku na Festiwalu, za każdym razem z nowymi przygodami.

- Będzie można również obejrzeć film "Za duży na bajki", który zebrał już sporo dobrych recenzji. Warto się na niego wybrać. Jest to jeden z polskich filmów. To opowieść o nastoletnim gamerze. To są rozterki typowo wczesnonastoletnie. Bohaterem jest chłopak, który fascynuje się gamingiem, zderzający się ze światem poza rzeczywistością wirtualną i próbujący poukładać sobie te dwa światy – powiedziała Monika Piskurewicz.

Warto także wybrać się na film "Mecz o wszystko", który z kolei opowiada historię sportowca, który ulega wypadkowi i musi odnaleźć się w nowej, granicznej sytuacji.

- Mamy też pierwsze miłości. Czyli m.in. film "Głowa pełna ciebie" - opowieść o chłopaku, który przeprowadza się w nowe miejsce wraz z rodziną i poznaje być może swoją pierwszą sympatię. Więc wkraczamy również w te tematy – dodaje Monika Piskurewicz.

Młodsi widzowie będą mogli obejrzeć film "Przytul mnie: Poszukiwacze miodu", czyli obraz, który powstał na podstawie książki "Proszę mnie przytulić" Przemysława Wechterowicza.

- To nie będą zwykłe pokazy filmowe. Jest to konkurs, w którym jurorami są dzieci. Jak co roku po każdym seansie odbędzie się głosowanie i widzowie zdecydują, który film wygra nagrodę publiczności. To ważna rola dla młodych widzów, którzy będą mieli wpływ na to, który film wygra – mówi Monika Piskurewicz.

Podczas Festiwalu będą także dostępne materiały dydaktyczne, z których będzie można korzystać w domowym zaciszu.

- Dorośli na pewno też będą usatysfakcjonowani filmami, ponieważ będą one świetnym punktem wyjścia do międzypokoleniowych dyskusji – podsumowuje Monika Piskurewicz.

PROGRAM FESTIWALU

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1113 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39