Kino Forum zaatakują bestie. Zmierzy się z nimi DKF "GAG"

2013.03.25 00:00
Na cykliczne spotkania filmowe wzbogacone prelekcją przed i dyskusją po każdym filmie zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy "GAG" działający przy Białostockim Ośrodku Kultury. Dziś pokaz filmu "Bestie z południowych krain", okrzykniętego najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady i sensacją festiwalu w Sundance w 2012 r.
Kino Forum zaatakują bestie. Zmierzy się z nimi DKF "GAG"
Fot: AD
Na cykliczne spotkania filmowe do kina Forum zaprasza DKF "GAG"

"Bestie z południowych krain" to fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni. Film rozgrywa się w krainie zalanej przez powódź o apokaliptycznych rozmiarach. Grupa ocalonych zamieszkuje skrawki suchego lądu i szykuje się do walki z bestiami, które pod wpływem kataklizmu przebudziły się z tysiącletniego snu. Główną bohaterką jest mała dziewczynka mająca wyjątkowy kontakt ze światem natury.

Pokaz dziś w kinie Forum o godz. 18.30. Spotkanie poprowadzą: Tomasz Adamski, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Kulturoznawstwa, oraz Maciej Białous, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, wolontariusz Fundacji UwB.

W kolejnych odsłonach spotkań obejrzeć będzie można filmy: "To tylko wiatr" (15 kwietnia), "Kurczak ze śliwkami" (6 maja) i "Cezar musi umrzeć" (3 czerwca). Na pokazy można kupić pojedyncze bilety, a także karnety upoważniające do zniżki na wybrane pokazy filmowe i imprezy kulturalne organizowane przez BOK.

Szczegóły: Pokaz filmu "Bestie z południowych krain"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39