Kino letnie. W weekend rusza filmowy cykl Opery i Filharmonii Podlaskiej

2013.06.12 00:00
Film "Przeminęło z wiatrem" otworzy tegoroczny, trzymiesięczny cykl kina letniego. Pokaz w sobotę (15.06) w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Kino letnie. W weekend rusza filmowy cykl Opery i Filharmonii Podlaskiej
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

Pod gołym niebem od 15 czerwca będzie można oglądać filmy nagradzane na festiwalach, uznane przez publiczność i omijane przez komercyjne kina. To będzie klasyka gatunku zwanego "dobre kino".

Na otwarcie historia miłosna wszech czasów: "Przeminęło z wiatrem" w reż. George’a Cukora i Sama Wooda. W kolejną sobotę komedia Billy’ego Wildera "Pół żartem, pół serio" przeniesie widzów w przezabawne lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Fascynującą kulturę grecką i włoską odsłonią filmy "Grek Zorba" (5.07) i "Śmierć w Wenecji" (9.08). Nie może również zabraknąć gangsterskiej historii Quentina Tarantino, czyli "Pulp Fiction" (13.07). Dla wszystkich melomanów film "Amadeusz" o znakomitym kompozytorze Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie (20.07). Widzowie zobaczą również film "La Strada" (23.08) - opowieść o samotności we dwoje i chęci jej przezwyciężenia w reżyserii Federico Felliniego. A na koniec, 24 sierpnia, dokładnie trzy miesiące od premiery w Operze i Filharmonii Podlaskiej pokaz ekranizacji musicalu "Upiór w operze".

W programie też cykl "Pod osłoną nieba" z filmami przeznaczonymi jedynie dla osób powyżej 18. roku życia. Pierwszy z nich w niedzielę (16.06). Będą to "Opowieści niemoralne" Waleriana Borowczyka. W kolejnych tygodniach m.in. "Ostrożnie, pożądanie" Anga Lee, "Wstyd" Steve'a McQueena, "Ukryte pragnienia" i "Marzyciele" Bernarda Bertolucciego.

Kino letnie prowadzić w tym roku będzie znany dziennikarz, felietonista, filmowiec i artysta - Wojciech Koronkiewicz.

Seanse rozpoczynają się o godz. 22. Bilety w cenie 12 zł, dostępne w kasie OiFP przy ul. Odeskiej 1 oraz godzinę przed seansem w Amfiteatrze (wejście od ul. Kalinowskiego). Przez cały czas trwania seansu będzie czynna kawiarnia "Cafe Cinema". Patronujemy cyklowi.

Szczegóły: Repertuar OiFP

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1634 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39