Kino plenerowe z muzyką na żywo

2018.07.15 07:54
Film "Kult ciała" z muzyką zespołu Czerwie będzie można obejrzeć na placu przed Białostockim Ośrodkiem Kultury. Pokaz odbędzie się w niedzielę (15.07).
Kino plenerowe z muzyką na żywo
Fot: D. Owrat
Czerwie

Nagrodzony Złotym Medalem na Festiwalu Filmowym w Nicei film Michała Waszyńskiego powstał 3 lata po światowej premierze pierwszego filmu dźwiękowego. Kręcony m.in. w Wiedniu, w koprodukcji polsko-austriackiej, został wprawdzie udźwiękowiony, ale w Polsce, ze względu na wysokie ceny nowej aparatury, pokazywany był w wersji niemej.

Pewien rzeźbiarz poszukuje modelki do swojego nowego dzieła "Nowa Wenus". Poznaje piękną Hankę, która wydaje się być idealną modelką. Wkrótce oboje zakochują się w sobie, ale wychodzi na jaw, że Hanka jest narzeczoną przyjaciela rzeźbiarza - barona Stumberga...

Do filmu zagra grup Czerwie - niezależna polska formacja, prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny, niepowtarzalny styl, charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. W skład grupy wchodzi obecnie czterech muzyków (Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia), operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory. Czerwie znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających "na żywo" muzykę do filmów niemych.

Początek pokazu o godz. 21.30. Wstęp jest wolny.

Sprawdź: Lato w mieście - film

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1767 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39