Kino "pod chmurką". Bezpłatne pokazy filmów [WIDEO]

2018.07.31 08:00
Filmy "Mandarynka" i "Krwawa rozgrywka" można będzie obejrzeć w plenerze, a dokładnie na placu przed Białostockim Ośrodkiem Kultury. Pokazy zaplanowano w piątek (3.08) i w sobotę (4.08).
Kino "pod chmurką". Bezpłatne pokazy filmów [WIDEO]
Kadr z filmu "Mandarynka"

Podczas pierwszego sierpniowego spotkania z cyklu kina plenerowego obejrzeć można będzie błyskotliwą komedię o dumnych i silnych dziewczynach, które zawsze trzymają się razem i pomimo swojej sytuacji życiowej nigdy nie tracą poczucia humoru. "Mandarynka" to film w całości nakręcony iPhone'em. Pokaz odbędzie się w piątek.

  

Z kolei w sobotę pokazana zostanie "Krwawa rozgrywka" - pierwszy filmu Piotra Krzywca, który chciał uczynić w latach 90. XX wieku z Białegostoku światową stolicę kina amatorskiego. Nazwał ją Hollywood Białystok. Miały w niej być realizowane największe na świecie amatorskie filmy akcji.W 1944 roku na Białostocczyźnie lądują krwiożerczy kosmici z planety Nextron. Tylko błękitna sarmacka krew i narządy polskich rolników do przeszczepu mogą uratować ich wymierającą cywilizację. W pogoń za nimi rusza Adolf Hitler oraz jego doborowe komando rzeźników – naukowców z SS–Thule. Fuhrer za wszelką cenę chce zdobyć kosmiczny pojazd przybyszów z gwiazd, a przede wszystkim jego antygrawitacyjny napęd. Tylko on może przechylić szalę zwycięstwa na stronę upadającej III Rzeszy. Do totalnej destrukcji dołącza Sowiecka Armia i Kosmiczny Łowca, chroniący ludzkość przed inwazją Złych Obcych.

"Krwawa rozgrywka" to najbardziej szalona, amatorska farsa science-fiction, jaka kiedykolwiek powstała w Polsce, inspirowana m.in. komediami grupy Monty Python oraz Mela Brooksa.

Projekcje rozpoczną się o godz. 21.00, wstęp jest wolny.

Portal BiałystokOnline patronuje akcji "Lato w mieście", w ramach której odbywają się pokazy.

Szczegóły: Lato w mieście - film, Lato w mieście - film

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39