Kino, przejazd rowerowy, koncerty. Rozpoczęły się Medykalia

2023.05.11 08:20
W czwartek (11.05) rozpoczynają się Medykalia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Będzie seans pod chmurką, bieg, przejazd rowerowy, a także piknik i koncerty.
Kino, przejazd rowerowy, koncerty. Rozpoczęły się Medykalia
Fot: UMB

Czwartek z kinem

Medykalia w tym roku rozpocznie wspólny seans w kinie pod chmurką. Wydarzenie odbędzie się 11 maja o godz. 20.00 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Podczas filmowego wieczoru, wszyscy będą mieli okazję wspólnie obejrzeć kultowy film "Shrek 2". Rozłożenie koca, kubek z gorącą herbatą lub kawą i dobre towarzystwo - to wszystko sprawi, że wieczór będzie niezapomniany.

Wstęp na to wydarzenie jest możliwy tylko dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy muszą okazać swoje legitymacje. Zaproszeni goście również mają możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Nie trzeba się martwić o jedzenie, ponieważ organizatorzy zapewnili darmowe przekąski dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Przejazd po zdrowie

12 maja o godz. 11.00 odbędzie się V Medykaliowy Przejazd po Zdrowie, w którym weźmie udział społeczność akademicka. To będzie dobra okazja, aby promować zdrowy styl życia oraz świętować Medykalia. Przejazd ma charakter "pokojowy", co oznacza, że nie jest to wyścig, a raczej spokojna przejażdżka rowerowa. Będzie to również dobry czas na spędzenie ze znajomymi oraz na promowanie aktywności fizycznej. Oczywiście uczestnicy, jak na przyszłych lekarzy przystało, będą jechać w fartuchach medycznych.

Tegorocznym peletonem poprowadzą członkowie Klubu CoNieCo. Warto dodać, że w tym roku organizacja obchodzi swoją 65. rocznicę założenia.

Zbiórka uczestników odbędzie się na Dziedzińcu Pałacu Branickich o godz. 10.30, a start zaplanowano na godzinę 11.00.

W godz. 11.00-13.00 w związku z organizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przejazdem rowerowym wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym na następujących ulicach: Plac Branickich - Adama Mickiewicza - Świętojańska – Podleśna - Świętego Pio - Zwierzyniecka – Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego – Jerzego Waszyngtona – Marii Curie-Skłodowskiej – Legionowa – Plac Jana Pawła II – Plac Branickich (zakończenie Dziedziniec Pałacu Branickich).

Bieg, piknik i koncerty

W piątek po południu odbędzie się Piknik Medykaliowy, gdzie uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji m.in. fotobudki. To idealna okazja, aby miło spędzić czas w pięknym otoczeniu kampusu UMB.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń będzie "Bieg po Żubra". Jest to wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Zgłoszone grupy studenckie mają określony czas na wykonanie zadań przygotowanych przez organizacje studenckie z UMB. To doskonała okazja, aby stawić czoła wyzwaniom w towarzystwie paczki znajomych i zdobyć wspaniałe nagrody. Bieg rozpocznie się o godz. 16.00.

Piątkowy wieczór z kolei umilą nam występy artystów takich jak: Filler Episode, Patka Olszanowicz, Lordofon i headliner Sarius.

Po wszystkim, w klubie Herkulesy odbędzie się oficjalny after pod nazwą "Fartuch BUM Party". Impreza rozpocznie się o godz. 23.00. Wejście z fartuchem kosztuje 10 zł, bez fartucha 15 zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

698 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39