Klasyka kina pod chmurką. Pokazy w Amfiteatrze OiFP

2012.08.14 00:00
"Casablanca", "Obywatel Kane", "Anne Hall", "Bonnie i Clyde" czy "Ostatnie tango w Paryżu". Wybitne filmy będzie można obejrzeć na dużym ekranie podczas Kina Letniego w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Klasyka kina pod chmurką. Pokazy w Amfiteatrze OiFP
Fot: materiały organizatora

Przez trzy kolejne weekendy sierpnia (do 1 września włącznie) o godzinie 20.30 będzie można wybrać się w filmową podróż do złotej ery światowej kinematografii.

Każdą projekcję poprzedzi krótki wstęp znanych białostockich osobistości i miłośników kina. Wśród prelegentów usłyszymy m.in. Wojciecha Koronkiewicza, Miłkę Malzahn, Jerzego Szerszunowicza oraz filozofa Mirosława Miniszewskiego, który zapowie pierwszą projekcję, kultową Casablancę. Pokaz odbędzie się w piątek, 17 sierpnia. W ziele Michaela Curtiza z 1942 roku występuje Ingrid Bergman i Humphrey Bogart. Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej w tytułowej Casablnce. Rick Blaine, cyniczny Amerykanin jest właścicielem klubu nocnego i kasyna. Trwa wojna, ale on zdaje się nie zwracać na to uwagi, do czasu aż pewnego dnia progi jego lokalu przekracza Ona - Ilsa Lund (Ingrid Bergman), bo "ze wszystkich miejsc na świecie musiała wybrać akurat jego!". Klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody.

Więcej o wydarzeniu: Kino Letnie w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1690 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39