Klasyka, musicale i światowe przeboje na jednej scenie. To już niebawem

2024.01.08 12:16
Wielkimi krokami nadchodzi Gala Karnawałowa z Grażyną Brodzińską, która odbędzie się na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. W repertuarze znajdzie się zarówno klasyka, ale także utwory z musicali i światowe przeboje.
Klasyka, musicale i światowe przeboje na jednej scenie. To już niebawem
Fot: Materiały organizatora

Gala Karnawałowa z Grażyną Brodzińską odbędzie się w piątek (12 stycznia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Gala Karnawałowa z Grażyną Brodzińską

Grażyna Brodzińska to polska artystka, uznawana za jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej. Zaczęła swoją przygodę ze sceną jako bardzo młoda dziewczynka. Po ukończeniu szkoły baletowej kontynuowała naukę w Studiu Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni. Podczas studiów rozpoczęła pracę zawodową w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych.

Jej kariera obejmuje role takie jak Hanna Glawari w operetce "Wesoła wdówka", Sylwia Varescu w operetce "Księżniczka czardasza", czy też Eliza Doolittle w musicalu "My Fair Lady". Grażyna Brodzińska śpiewała również na renomowanych scenach europejskich, takich jak Kammeroper w Wiedniu, gdzie wystąpiła m.in. jako Eurydyka w operetce "Orfeusz w piekle". Artystka współpracuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi, koncertując zarówno w kraju, jak i za granicą. Warto zaznaczyć, że Grażyna Brodzińska została wielokrotnie uhonorowana nagrodami i odznaczeniami za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jej repertuar w ramach Gali Karnawałowej obejmie zarówno klasykę, jak i musical, a także światowe przeboje z różnych nurtów muzycznych. W programie wieczoru znajdą się m.in.: "Czardasz Silvy" z operetki Księżniczka czardasza, aria "Cavaradossiego E lucevan le stelle" z opery Tosca, "Walc księżycowy" z operetki Hrabina Marica, aria "La bella Tangolita" z operetki Bal w Savoy'u, duet "Jakże mam ci wytłumaczyć" z operetki Księżniczka Czardasza, "Maria" z musicalu West Side Story, "Przetańczyć całą noc" z musicalu My Fair Lady, a także wiele innych.

Więcej informacji: Gala Karnawałowa z Grażyną Brodzińską

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1670 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39