Klątwa własnej hali

2018.03.18 11:03
W meczu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy doszło do starcia MOKS-u Słoneczny Stok Białystok i Red Dragons Pniewy. Górą okazała się ekipa z Wielkopolski, która dzięki zgarnięciu kompletu oczek przeskoczyła Podlasian w ligowej tabeli.

Słoneczni w trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy zaliczyli na własnym terenie tylko jedno zwycięstwo. Odniesione zostało ono 1 grudnia, kiedy to do stolicy Podlasia zawitała drużyna AZS-u UG Gdańsk. Pozostałe boje w hali Szkoły Podstawowej nr 8 mieszczącej się przy ul. Jesiennej beniaminek z Białegostoku albo remisował albo też przegrywał.

Podobnie było w sobotni (17.03) wieczór, kiedy to rozgrywany był mecz w ramach 18. kolejki. W bardzo ważnym dla układu tabeli starciu pomiędzy MOKS-em a zespołem Red Dragons Pniewy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście i to oni w tej chwili są bliżej wywalczenia miejsca w górnej połówce tabeli.

Kluczowy dla losów pojedynku okazał się początek drugiej połowy. Wtedy to w zaledwie kilka minut zawodnicy Red Dragons strzelili cztery gole, powiększając tym samym swoją dwubramkową przewagę z pierwszej części rywalizacji do rozmiarów, których nie dało się już odrobić. Białostoczan tego dnia stać było jedynie na honorowe trafienie Jendruczka, przez co mecz ostatecznie zakończył się triumfem przyjezdnych w stosunku 6:1.

Kolejnym przeciwnikiem Słonecznych będzie lider rozgrywek, czyli Rekord Bielsko-Biała, który wygrał do tej pory wszystkie swoje spotkania.

12. Lex Kancelaria Słomniki 18 18 35:70*
*Lex Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 1:6 (0:2)
Bramki: Norbert Jendruczek 37 - Adrian Skrzypek 5, 25, Dominik Solecki 19, 24, Mateusz Kostecki 22, Roman Wachuła 25

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek (Szatyłowicz)– Lisowski, Citko, Szczawiński, Osypiuk, Gajdziński, Maciąg, Firańczyk, Hryckiewicz, Aleksandrowicz, Grabowski