Klęska KS-u Wasilków. Zapunktował tylko Ruch

2020.10.17 18:01
W sobotę (17.10) swoje kolejne ligowe starcia na szczeblu III ligi (gr. I) rozegrały kluby z Podlasia. Jednak nie wszystkie. Mecz rezerw Jagiellonii Białystok został bowiem przełożony.

Pojedynek ostatniej drużyny w tabeli z ekipą z czuba stawki niespodzianki nie przyniósł. KS Wasilków przegrał u siebie z Sokołem Aleksandrów Łódzki aż 1:8, co oznacza, że po 11 kolejkach podbiałostocki zespół ma już na koncie aż 38 straconych bramek.

Sobotni bój zaczął się jednak dla podopiecznych Roberta Speichlera bardzo udanie, gdyż już w 3. minucie prowadzenie drużynie z Wasilkowa dał Przemysław Panek. Niestety później do siatki trafiali już tylko i wyłącznie przyjezdni. No może z jednym wyjątkiem, bo w doliczonym czasie zmagań samobójczego gola strzelił Maciej Zieniewicz.

Znów bez punktów ligowe starcie zakończyli także piłkarze Olimpii. Zambrowianie polegli w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Polonią. Gospodarze, po trafieniach w drugiej połowie Michała Wrzesińskiego i Michała Strzałkowskiego, wygrali 2:1. Bramkę dla Podlasian zdobył przed przerwą Michał Steć.

Na szczęście nie wszystkie spotkania z udziałem ekip z północno-wschodniej Polski zakończyły się klęskami. Ruch Wysokie Mazowieckie swój wyjazdowy pojedynek z Błonianką Błonie zremisował. W meczu tym gole nie padły.

Z kolei starcie GKS-u Wikielec z Jagiellonią II Białystok, ze względów epidemiologicznych, zostało przełożone na pierwszą środę listopada (4.11).

KS Wasilków - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:8 (1:2)
Bramki: Przemysław Panek 3 - Jakub Szarpak 16, 64, Szymon Sołtysiński 45k, Kacper Dziuba 69, Dominik Pecyna 71, Oskar Pióro 74, Jakub Horoszkiewicz 78, Maciej Zieniewicz 90 sam.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Olimpia Zambrów 2:1 (0:1)
Bramki: Michał Wrzesiński 61, Michał Strzałkowski 83 - Michał Steć 33
Olimpia Zambrów: Jakub Bieliński - Bartosz Ciborowski, Bartosz Gołaszewski, Mateusz Maliszewski, Dawid Pietkiewicz, Przemysław Jastrzębski (65' Michał Dawidowicz), Shun Shibata, Patryk Malinowski, Michał Steć, Paweł Tomkiewicz, Kamil Zalewski

Błonianka Błonie - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0 (0:0)