Kobieta z Erytrei utknęła na trudno dostępnym terenie

2023.06.28 15:12
Obywatelka Erytrei, która nielegalnie przekroczyła polsko-białoruską granicę utknęła nocą na trudno dostępnym terenie.
Kobieta z Erytrei utknęła na trudno dostępnym terenie
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

W okolicy miejscowości Sacharewo (powiat hajnowski) cudzoziemka, po przekroczeniu granicy z Białorusią, utknęła na trudno dostępnym terenie. O pomoc dla niej poprosili polskie służby aktywiści działający przy granicy. Mieli oni orientacyjne współrzędne miejsca jej przebywania. Po dotarciu do wskazanej lokalizacji okazało się, że czekały tam już 4 inne osoby (3 obywateli Polski i obywatel Kanady), w tym dwóch fotoreporterów. Jedna z nich przekazała informację służbom, że słyszała odgłosy wydawane przez kobietę, ale nie była w stanie jej zlokalizować. Wspólnie przeszukiwano teren. Ciche jęki poszkodowanej usłyszał funkcjonariusz Straży Granicznej.

Jak poinformował Podlaski Oddział Straży Granicznej, kobieta została odnaleziona, ale kontakt z nią był już utrudniony. Wezwano służby ratunkowe. Cudzoziemkę wyniesiono z trudno dostępnego terenu, następnie została zbadana przez lekarza i zabrana do szpitala, a jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Cała akcja (od momentu otrzymania zgłoszenia do odnalezienia osoby) trwała niespełna 1,5 godz.

Minionej doby funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 176 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1282 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39