Kolejki do dziekanatów. Ostatnie dni na złożenie dokumentów na studia

2016.07.20 08:04
Rekrutacja na uczelnie wyższe zakończyła się w połowie lipca. Zakwalifikowani kandydaci mają zaledwie tydzień, aby potwierdzić chęć studiowania na danym kierunku i uczelni.
Kolejki do dziekanatów. Ostatnie dni na złożenie dokumentów na studia
Fot: Uniwersytet w Białymstoku / Facebook
W kolejce do komisji rekrutacyjnej stali także przyszli studenci Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB

W połowie lipca białostockie uczelnie poinformowały, które kierunki w tegorocznej rekrutacji cieszyły się największym powodzeniem. Mimo niżu demograficznego, żadna z nich nie mogła narzekać na brak zainteresowanych.

Uniwersytet w Białymstoku przygotował łącznie 2580 miejsc – najwięcej kandydatów zarejestrowało się na prawo, ekonomię i kryminologię. Od lat popularne są również filologia angielska i pedagogika. Ku uciesze władz uczelni przyszli studenci częściej w tym roku wybierali kierunki ścisłe, które mieszczą się na nowym kampusie. Do środy (20.07) do godz. 14.30 komisje rekrutacyjne na poszczególnych wydziałach przyjmują od kandydatów zakwalifikowanych na I rok studiów oryginały dokumentów uprawniających do podjęcia nauki.

Na Politechnice Białostockiej z kolei składanie dokumentów już się zakończyło, a w środę ogłoszona zostanie lista kandydatów nowo zakwalifikowanych. Na największej uczelni technicznej w regionie, podobnie jak w ubiegłym roku, powodzeniem cieszyły się informatyka, budownictwo czy logistyka. Naukę w roku akademickim 2016/2017 rozpocznie 2500 studentów.

Rekrutacja na Uniwersytecie Medycznym przebiegała dwutorowo. We wtorek (19.07) uczelnia ogłosiła listy rankingowe tych, którzy uzupełnili wymaganą dokumentację na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym i farmacji. Na drugim z nich konkurencja była największa - o jedno miejsce walczyło 27 osób. Na pozostałych 11 kierunkach medycznych w środę rozpoczyna się składanie dokumentów, a listy rankingowe zostaną ogłoszone 26 lipca. W systemie IRK UMB zapisało się 8600 kandydatów (stan na 7 lipca), a uczelnia przygotowała około 1000 miejsc.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1188 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39