Kolejna atrakcja dla białostoczan. Skorzysta z niej sto osób

2023.10.10 08:04
Na terenie Białegostoku powstał kolejny Klub Seniora. W zajęciach organizowanych przez podlaski oddział PCK uczestniczyć będzie setka mieszkańców miasta, którzy ukończyli 60. rok życia.
Kolejna atrakcja dla białostoczan. Skorzysta z niej sto osób
Fot: Kamil Pietraszko
Otwarcie Klubu Seniora przy białostockim PCK

Klub Seniora działa w ramach centrum integracji prowadzonego od grudnia 2022 roku przez podlaski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Na razie jest finansowany że środków PCK. Miasto Białystok przeznaczyło na tzw. dobry start 10 tys. zł. Potem PCK będzie starał się o kolejne fundusze na działalność z budżetu miasta.

W placówce jest 100 miejsc. Do klubu mogą należeć mieszkańcy Białegostoku w wieku powyżej 60 lat. Zajęcia są bezpłatne, a jedynym warunkiem jest opłacenie składki członkowskiej PCK, która wynosi tylko 60 zł rocznie.

W otwarciu klubu udział wzięli m.in.: dyrektor podlaskiego oddziału PCK Elżbieta Paszkowska, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za sprawy społeczne – Zbigniew Nikitorowicz, członek klubu seniora i jeden z jego pomysłodawców Tadeusz Wondołkowski, przewodnicząca podlaskiej rady seniorów Janina Czyżewska oraz Anna Słomska, koordynatorka klubu seniora.

Kierowniczka mówiła o zajęciach jakie na początek przewidziano dla seniorów, a są to: taniec, gimnastyka, nordic walking, brydż, zajęcia kreatywne (plastyczne, rękodzieło), dyskusyjny klub filmowy oraz wolontariat. Docelowo zajęć będzie prawdopodobnie więcej, np. kulinarne, basen. W planach są też jednorazowe akcje np. wycieczki i potańcówki. Raz w miesiącu planowane są wykłady i spotkania z różnymi specjalistami. Zajęcia będą odbywały się głównie w siedzibie PCK, natomiast nordic walking w parku zwierzynieckim, a DKF w kinie Forum.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1026 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39