Kolejna droga w powiecie białostockim po remoncie

2022.05.26 13:47
Uroczyście otwarto 5-kilometrowy odcinek przebudowanej drogi powiatowej pomiędzy Mężeninem a Nowymi Chlebiotkami - do drogi krajowej 64. To fragment ważnej trasy, pokonywanej przez mieszkańców Mazowsza jadących w kierunku Mazur.
Kolejna droga w powiecie białostockim po remoncie
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku
Wraz z oficjelami wstęgę na wyremontowanej drodze przeciął 11-letni Piotr

Wcześniej była to droga w złym stanie technicznym. - Ta droga była utrapieniem, już w latach 80 była zła – wspominał obecny na spotkaniu poseł Kazimierz Gwiazdowski. Cieszył się, że teraz wszyscy jadący do Biebrzańskiego Parku, do Augustowa czy na Mazury zyskali dobre warunki.

- Po objeździe dróg powiatowych w 2019 roku wiedzieliśmy jako radni, że trzeba tę drogę przebudować, ale bez środków zewnętrznych to by się nie udało – mówił starosta Jan Perkowski. Dziękował też Gminie Zawady, która choć ze skromnym budżetem ale podołała wyzwaniu.

- Tę drogę wybudował car rękoma mieszkańców, potem długo był bruk, w latach 60. emulsja, a ostatnio były tu wielkie dziury, tymczasem pół świata tędy przejeżdża – argumentował potrzebę inwestycji wójt Zawad Krzysztof Wądołowski.

Przebudowana droga ma 5 km długości, począwszy od granicy powiatu białostockiego i powiatu zambrowskiego, w kierunku powiatu monieckiego. Droga ma 5,5 m szerokości, nieutwardzone pobocza o szerokości 1,25 m, przy niej powstały też 4 zatoki autobusowe. Prawidłowe odwodnienie drogi powiatowej zapewniają odtworzone rowy przydrożne.

Budowa drogi kosztowała 3,16 mln zł. 1,58 mln pokryło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Po blisko 800 tys. zł dołożył Powiat Białostocki oraz Gmina Zawady.

Wkrótce mieszkańcy gminy Zawady będą mogli korzystać z kolejnego, 5-kilometrowego odcinka przebudowanej drogi powiatowej w kierunku drogi krajowej 64.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1267 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39