Kolejna edycja bezpłatnych szkoleń z samoobrony dla kobiet. Trwają zapisy

2017.02.02 09:46
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białymstoku prowadzi zapisy ochotniczek do udziału w II edycji bezpłatnych szkoleń w ramach projektu "Samoobrona Kobiet".
Kolejna edycja bezpłatnych szkoleń z samoobrony dla kobiet. Trwają zapisy
Fot: pixabay.com

Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia, podczas których najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić. Ochotniczki zainteresowane tematem mogą zgłaszać się do WKU w Białymstoku.

- Kandydatki powinny posiadać wiek powyżej 18 lat, deklarowany dobry stan zdrowia i niekaralność – informuje mjr Mariusz Zawadzki, szef Wydziału Rekrutacji i rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku.

Zapisy prowadzone będą do 15 czerwca. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na: wkubialystok@ron.mil.pl (należy wskazać imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail).

Planowany termin rozpoczęcia szkolenia to wrzesień 2017 r. Zajęcia będą odbywały się w soboty (jedna w danym miesiącu). Podczas nich żołnierze i instruktorzy zaprezentują wszystkie techniki, które są realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć jest poprzedzona rozgrzewką przygotowującą do wysiłku i ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną.

Szkolenia będą prowadzone w grupach maksymalnie 30-osobowych. Przewidziane jest utworzenie 3 takich grup.

Dodatkowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku (www.bialystok.wku.wp.mil.pl) lub pod numerem telefonu 261 398 252.
 
Szkolenia z samoobrony odbędą się w 30 polskich miastach.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
1329 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39