Kolejna galeria w Białymstoku? Powstanie na Wygodzie

2017.10.27 14:57
U zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i 42. Pułku Piechoty ma powstać wielofunkcyjny zespół handlowo-usługowy, czyli kolejna galeria. Miasto wydało już pozwolenie na budowę.
Kolejna galeria w Białymstoku? Powstanie na Wygodzie
Fot: pixabay.com

Budynek handlowo-usługowy, płyta parkingowa, jednopoziomowy garaż nadziemny, wiata, mury oporowe, ekrany ochronne, zbiorniki pożarowe, stróżówki oraz zagospodarowanie terenu, wewnętrzny układ komunikacyjny z miejscami postojowymi, infrastrukturą techniczną usytuowany – to wszystko ma powstać na terenie działek znajdujących się przy przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i 42 Pułku Piechoty.

Miasto wydało już pozwolenie na budowę tego obiektu firmie Oreo Investments Sp. z o. o. Wydaje się więc, że w Białymstoku powstanie kolejna galeria handlowa. Teren, na którym ma stanąć, to ok. 62 tys. m2. O samym inwestorze nic nie wiadomo, poza tym, że firma jest zarejestrowana w Warszawie. Do wniosku o pozwolenie nie załączono również informacji w zakresie przyszłych użytkowników lokali.

Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana, to będzie to już dziewiąte duże centrum handlowe. Czym będzie się różniło od poprzednich, jeszcze nie wiadomo. Trudno też wyrokować, czy będzie rentowne.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
1530 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39